מחזור הפתיחה של היורוליג יימשך היום (שישי) עם שלושה משחקים נוספים. ולנסיה תתארח אצל חימקי מוסקבה, ז’לגיריס קובנה תפגוש את הכוכב האדום בלגרד ובמוקד: פנאתינייקוס תצא למשחק חוץ קשה אצל ברצלונה.

חימקי מוסקבה – ולנסיה (20:00)

שתיים מקבוצות היורוקאפ הטובות בכל הזמנים, שזכו במפעל המשני יחד חמש פעמים, ורשמו יותר מפגשים אחת מול השנייה מאשר כל קבוצה אחרת, חוזרות לקדמת הבמה של הכדורסל האירופי וינסו להשיג ניצחון ראשון העונה. מדובר גם במשחק בין שניים מהקלעים הטובים באירופה, אלכסיי שבד המקומי מול אריק גרין.

יורגיוס ברצוקאס (רויטרס)

יורגיוס ברצוקאס, מאמן חימקי, אמר לקראת המשחק: “ראשית, אנחנו גאים שוב לשחק במפעל החשוב ביותר באירופה, אך יודעים שיש לנו עבודה קשה לעשות מול קבוצות אדירות. המשחק הראשון שלנו הוא מול האלופה הספרדית, כך שאנחנו מאוד מכבדים אותם על ההישגים שלהם. אנחנו נצטרך להתגבר על חוסר הניסיון שלנו, אך גם מאמינים בעצמנו. יש לוולנסיה מאמן טוב ומנוסה וגארדים מצוינים,נצטרך להיות במיטבנו במשך כל 40 הדקות”.

ז’לגיריס קובנה – הכוכב האדום בלגרד (20:00)

היורוליג חוזר לקובנה והאלופה הליטאית תפגוש בביתה הרועש את אלופת סרביה. הסגל המקומי עבר תהפוכות רבות הקיץ, כמו גם האורחת שצירפה שני שחקנים מוכרים במיוחד –הסנטר פרו אנטיץ’ בעל העבר ב-NBA ואקס מכבי תל אביב טיילור רוצ’סטי. די בוסט בספק בשורות המארחת בשל פציעה ברגלו

טיילור רוצ'סטי (איתי כהן)

ברצלונה – פנאתינייקוס (22:00)

אחת היריבויות הגדולות של הכדורסל העולמי תרשום פרק חדש, כאשר היוונים יתארחו אצל הספרדים לעוד משחק יוקרתי בפלאו בלאוגרנה. צ’אבי פסקוואל חוזר כדי לפגוש את הקטלונים אותם אימן במשך שמונה עונות ברציפות. קווין סראפין, הרכש המרשים של בארסה הקיץ, חוזר ליורוליג אחרי שש עונות היעדרות בהן שיחק ב-NBA.