נשארה עם המחמאות, הפועל חולון הרשימה הערב (רביעי) אך נכנעה 78:76 למורסיה הספרדית, במסגרת המחזור הראשון בליגת האלופות של פיב”א. דן שמיר וקבוצתו יכולים להיות מעודדים מהיכולת, כשהציגו לא מעט אספקטים טובים במשחק חוץ קשה, אך איבדו את היתרון בדקות האחרונות, כשטו הולוואי המצטיין אצל הסגולים-צהובים, החטיא שלשת ניצחון בשניות הסיום.

כבר בפתיחת המשחק קבוצתו של דן שמיר הוכיחה שלא באה להתבטל ויש יריבה איכותית מנגד, ג’ו אלכסנר היה חתום על הפתיחה הטובה, בדרך ליתרון שמונה נק’ בחמש הדק’ הראשונות. בהמשך, טו הולוואי החל להשתלט על המשחק עם 11 נק’ כבר בעשרים דק’ הראשונות, כשחולון המשיכה להציג הגנה טובה, בשילוב התקפות מעבר קטלניות ובתום החצי הראשון הסגולים-צהובים ירדו לחדרי ההלבשה מעודדים עם יתרון מרשים של 7 נק’.

הרבע השלישי היה פחות טוב עבור הסגולים-צהובים, כשהספרדים החלו לאזן את האחוזים מחוץ לקשת והעלו הילוך מבחינה הגנתית, האורחת מישראל הגיעה לעשר הדק’ האחרון עם יתרון מינימלי של ארבע הפרש. בפתיחת הרבע, הספרדים הפכו את התוצאה בעיקר בזכות יכולת טובה בריבאונד ההתקפה, כשלאחר מכן היתרון עבר מצד לצד, הספרדים היו עדיפים יותר בדק’ הסיום בדחיפת הקהל הביתי, ו-טו הולוואי החמיץ הזדמנות לנצח את המשחק בשניות הסיום. פספוס גדול לחולוניה שיכלה לצאת עם ניצחון חוץ סופר מרשים, אך תישאר עם המחמאות.

קלעו למורסיה: אלכס אורטאסון 19 נק’, ויטור בניטה 16, מרכוס דלייה 12, אובי סוקו 10, סדייאל רוחאס 9, קווין טומבה 7, ז’ולן אוליאוזולה וקלווין האנה 2 נק’ כ”א.

קלעו להפועל חולון: טו הולוואי 21 נק’, טיישון תומאס 20, ג’ו אלכסנדר וקרי וולדן 12 כ”א, גיא פניני 9, יונתן מור הוסיף 2 נק’.

רבע ראשון – 13:21 לחולון

חמישיית מורסיה: צ’ארלון קלוף, ויטור בניטה, אובי סוקו, סדייאל רוחאס, קווין טומבה.

חמישיית הפועל חולון: טו הולוואי, קורי וולדן, גיא פניני, ג’ו אלכסנדר, טיישון תומאס.

דן שמיר (איציק בלניצקי)

ג’ו אלכסנדר עם קליעה מחצי מרחק, העלה את חולון על הלוח, קווין טומבה עם ריבאונד התקפה וסל, 2:2. קורי וולדן עם אסיסט לאלכסנדר, 4:8, פתיחה מצוינת לפורוורד. טיישון תומאס חפר בצבע וסיים עם סל מרשים, כבר 8 הפרש לחולוניה. ויטור בניטה הברזילאי עם שלשה ראשונה, צימק ל-12:7. טו הולוואי ענה עם שלשה מנגד, 7:15. יונתן מור הצעיר סיים ריבאונד התקפה לאחר החטאה של חנן קולמן עם שתי נק’, 11:21 לסגולים–צהובים, בדרך לעשר דק’ מצוינות.

רבע שני – 31:38 להפועל חולון

ז’ולן אולאיזולה עם שתי קליעות מדויקות מקו העונשין, צימק ל-6 הפרש. אלכס אורטאסון המשיך את פתיחת הרבע הטובה של הספרדים, 17:21 לחולון. שוב היה זהב אורטאסון, שהוסיף שלשה נוספת, 3 הפרש בלבד. קורי וולדן סיים מתפרצת נהדרת עם סל ועבירה, 22:26 לאורחת. מרכוס דלייה החזיר סל בצד השני, שוב 4 הפרש. הולוואי המשיך את היכולת הטובה עם צליפה מחוץ לקשת, 24:31. אובי סוקו הניח שתי נק’ קלות בצבע, 29:34 לאורחת. וולדן מסיים עוד מתפרצת יפה אחרי אסיסיט של גיא פניני, 29:36. שוב סוקו בצבע התגבר על שני שחקנים, 5 הפרש לחולון.

רבע שלישי – 54:58 להפועל חולון

אורטאסון המשיך את היכולת הטובה עם קליעה מחצי מרחק, תומאס מיד ענה בצד השני, 33:40 סגול. סדייאל רוחאס צלף שלשה והוריד ל-6 הפרש, אך גיא פניני החזיר מיד עם שלשה בצד השני. סוקו עם שתי נק’ לאדומים, פניני נשלח אל הקו לשלוש זריקות ודייק פעמיים, 38:47. הולוואי דייק פעמיים ושמר על 9 הפרש, רוחאס עם צליפה שלישית מחוץ לקשת, הוריד ל-6 הפרש. אסיסט טוב של תמיר בלאט לתומאס הסתיים בשתי נק’ של הסנטר, 48:56 לסגולים-צהובים. שלשה של בניטה הורידה ל-4 הפרש בלבד, האחוזים של הספרדים מחוץ לקשת החלו להתאזן.

רבע רביעי – 76:78 למורסיה

הולוואי ניצל חוסר תיאום בהגנה הספרדית ותפר שלשה חשובה, 54:61. אורטאסון עם שלשה קשה ענה מיד בצד השני. אלכסנדר סיים אסיסט טוב של בלאט עם שתי נק’, 57:63 לחולוניה. טומבה עם סל ועבירה הוריד ל-5 הפרש. אורטאסון לוהט, הפורוורד הספרדי עם שלשה נוספת, הוריד לשתיים הפרש בלבד. טומבה ניצל ריבאונד התקפה לדאנק והעלה את הספרדים ליתרון, אך פניני עם פלוטר השווה, 67:67. חולון תירגמה פאול בלתי ספורטיבי לנקודה אחת בלבד, 69:70 שלוש וחצי דקות לסיום. תומאס עם סל מרשים בצבע החזיר את היתרון לחולון, 71:72. בניטה עם שלשה קבע 74:74, 50 שניות לסיום. בניטה שמר על קור רוח מהקו כשדייק פעמיים והעלה את המארחת ליתרון 2, טו הולוואי החטיא שלשה עם הבאזר.