קווין מקהייל וג’יימס הארדן נמצאים בעיצומה של התכתשות לא נעימה כלל שתפסה את העין של התקשורת האמריקאית. מאמן יוסטון לשעבר לקח חלק בתכנית NBA TV והביע דעה שלילית על הגארד, שמצדו לא נשאר חייב והגיב הערב (שבת) בחריפות.

כאמור, מקהייל סיפר כי: “הארדן אמנם יודע לתת מסירות טובות והוא עושה הרבה דברים, אבל אי אפשר לומר שהוא מנהיג. הוא ניסה להיות כזה בעונה שעברה ולעשות את כל מה שצריך. כריס פול יוכל לעזור לו בכך שישחרר אותו מחלק מהאחריות. בכל קבוצה יש שחקן שהוא ‘הקול’, בכל קבוצה צריך מישהו שידע לדבר ואם ג’יימס יגיד לך ‘אתה צריך לעשות הגנה’, אתה תקשיב לו? אני מכיר את זה. בכל קבוצה שהוא ידבר עם מישהו על הגנה, אותו שחקן יתפוס את ראשו בידיו”.

הארדן מצדו הגיב בצורה קשה במיוחד: “אני חושב שהוא ליצן, בכל הכנות. עשיתי כל דבר שהוא ביקש ממני וניסיתי להוביל את הקבוצה מהיום הראשון שבו דרכתי כאן ביוסטון. הוא מעולם לא לימד אותי משהו על להיות מנהיג, אני עשיתי עבודה מצוינת. אפשר לשאול כל החבר'ה האלה ואת האנשים במועדון איך אני עובד קשה מאוד כל יום כדי להיות שחקן כדורסל טוב יותר, אבל גם להיות מנהיג. העובדה שהוא מכפיש ככה את שמי מראה בדיוק מי הוא, איזה אדם הוא. אני בדרך כלל לא נוהג להגיב ולהשתלח, אבל מתי שצריך אגן על השם שלי”.