האפשרות שזינדין זידאן יקח את המושכות בנבחרת צרפת, הפכה באחרונה מעוד שמועה לאחד הנושאים הבוערים במדינה. המאמן המוערך של ריאל מדריד הפך באחרונה לשם החם ביותר ברשימת המחליפים לדידייה דשאן כמאמן הטריקולור.

זיזו נחשב בעיני רבים ליורש הטבעי לתפקיד הכי יוקרתי בכדורגל הצרפתי ואין חולק עליו בקרב אנשי המקצוע כי יש לו את כל מה שדרוש כדי למלא תפקיד שכזה בהצלחה, החל מנשיא ההתאחדות, דרך דשאן עצמו ועד לאחרון שחקני הנבחרת. היות וחוזהו של מאמן הנבחרת הנוכחי מסתיים לאחר המונדיאל ברוסיה בשנה הבאה, על אף שהאפשרות שימשיך בשנתיים נוספות עד 2020 עדיין קיימת, בצרפת מעוניינים בהגעתו של קשר העבר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שבת ב17:15: חטאפה מארחת את ריאל מדריד

בסקר גדול ומקיף שנערך בצרפת, 72% מהנשאלים היו רוצים לראות זידאן מאמן את הטריקולור, התמיכה בו אף עלתה לאחרונה במקביל לביקורות שמוטחות בדשאן בשל הקמפיין הלא מרשים במוקדמות המונדיאל, בו צרפת התקשתה מאוד ואף רשמה מספר תוצאות מביכות מול שבדיה, בלארוס ולוקסמבורג. 

הטענה בצרפת היא: “דשאן המום כי הוא לא יודע איך לנצל את הפוטנציאל של מבחר השחקנים שלו כמו קיליאן אמבפה, אנטואן גריזמן או פול פוגבה שהגיעו עד גמר היורו האחרון. המחשבה היא שמאז ההפסד בגמר בפאריס ב-2016 נגד פורטוגל  הנבחרת נותרה קפואה וזקוקה לדם חדש, כאן השם של זידאן נכנס בכל הכוח”.

דידייה דשאן (רויטרס)

פלורנטינו פרס עשוי להכנס לבעייה קשה מאוד במקרה שבו המאמן שלו יבחר לקחת את המשימה הלאומית. זיזו עדיין לא החליט אם יעזוב ואין ספק שישקול את הנושא בכבוד ראש, מצד אחד הוא מייצר הצלחות מסחררות עם הבלאנקוס, אבל מצד שני מדובר בנבחרת של מדינתו שמצפה ממנו להיות המושיע. במקרה שיעזוב, פרס יעשה הכל כדי להביא את יואכים לב מאמן נבחרת גרמניה, שמסיים את חוזהו אצל המאנשאפט ב-2018.