לעיתים די קרובות יוצא לנו לשמוע על שחקן שמתגלה דרך משחק המחשב המפורסם, פוטבול מנג’ר. הפעם נדמה כי המשחק יצר בעיות ובלבול גם בעולם הכדורגל האמיתי. הסיפור מתחיל עם רובן אגילאר, מגנה הספרדי ממוצא צרפתי של מונפלייה. השחקן, אשר הרשים מאז שהגיע למועדון תפס את עיניהם של ראשי ההתאחדות שרצו לזמנו למדים הלאומיים. הבעיה היחידה היא שהוא קיבל זימון לנבחרת בוליביה, למרות שלא היה לו קשר למדינה.

מסתבר כי בגלל שבמאגר הנתונים של בוליביה במשחק, אשר יוצרים אנשים שונים מרחבי מהמדינה, הוכנס בטעות השחקן כבעל אזרחות שנייה בוליביאנית. וכך סיפר השחקן למגזין ‘גול’: “הם יצרו איתי קשר, זה משהו מאוד מוזר. הכל התחיל מהפוטבול מנג’ר, אני רשום כבעל אזרחות צרפתית ובוליביאנית. כבר שנה שאני מקבל הודעות מבוליביאנים אחרי משחקים, לאחר המשחק שלי מול פאריס סן ז’רמן הדבר תפס תאוצה וקיבלתי המון הודעות”.

בנוסף, בטלוויזיה המקומית הגדילו לעשות ודיווחו בהתרגשות כי המגן עשוי להיות מוזמן למדים הלאומיים של הנבחרת, דבר שגרם לאגילאר להחליט לעשות סוף לעניין: “הייתי צריך לפרסם הצהרה בפייסבוק שלי כדי להסביר שבחיים לא הייתי בוליביאני. אמא שלי צרפתייה ואבא שלי ספרדי”.

בתגובה להצהרתו כתב המפקח על מאגר הנתונים הבוליביאני במשחק, דניאל דיוניסי: “שלום רובן, רק היום הבחנתי בטעות שקרתה ואני מתנצל על כך. האדם שהיה צריך לראות את הטעות הזאת, הוא האחראי מטעם צרפת ולא אני באופן ישיר. אני רוצה רק לומר שביקשתי כבר שישנו לך את האזרחות במשחק הקרוב (פוטבול מנג’ר 2018) שייצא בחודש הבא. מקווה שזה ישים סוף לספקולציות”. המשחק הקרוב ייצא למחשב האישי בעוד כחודש, ב-10 בנובמבר ונקווה שזו הטעות האחרונה שתהיה שם.