ליגת האומות של אופ”א תצא בשנה הבאה לדרך בפעם הראשונה והיום (רביעי) פורסמו הדרגים אליהם חולקו 55 הנבחרות שיקחו חלק בטורניר, המחליף את משחקי הידידות וממנו ניתן אף להעפיל ליורו.

נבחרת ישראל נמצאת בדרג השלישי, לצד הונגריה, רומניה, סקוטלנד, סלובניה, יוון, סרביה, אלבניה, נורבגיה, מונטנגרו, בולגריה, פינלנד, קפריסין, אסטוניה וליטא. הנבחרות תשובצנה לארבעה בתים (אחד של שלוש נבחרות ושלושה של ארבע), בהגרלה פתוחה שתיערך ב-24 בינואר.

ארבע הקבוצות שתסיימנה ראשונות בכל בית תעלה לדרג השני, כאשר בנוסף הן תשחקנה ביניהן בפיינל-פור על מקום אחד ביורו 2020. אם אחת מאותן ארבע נבחרות כבר תעפיל מהמוקדמות בשיטה הרגילה, תחליף אותה הנבחרת שסיימה שנייה באותו הבית. ארבע הנבחרות במקום האחרון בכל בית תרדנה לדרג הרביעי.

בדרגים האחרים אין הפתעות מיוחדות, כאשר מי שהשתחלה לדרג הראשון ברגע האחרון היא נבחרת הולנד, בעקבות הניצחון על שבדיה במחזור האחרון של המוקדמות. עוד בדרג הבכיר ניתן למצוא את גרמניה, פורטוגל, בלגיה, ספרד, צרפת, אנגליה, שווייץ, איטליה, פולין, איסלנד וקרואטיה. מה שמבטיח לנו כמה מפגשים מרתקים בין הנבחרות הגדולות של היבשת.