כשנשארו 20 יום לפתיחת משחקי היורובאסקט שייערכו בתל אביב, נבחרת ישראל שמרה הערב (מוצ”ש) על מאזן מושלם משחקי ההכנה, לאחר שהביסה את בריטניה 62:90 במשחק שהיה סגור לקהל ולתקשורת. יותם הלפרין רשם את משחקו ה-164 במדים הלאומיים והשתווה למיקי ברקוביץ’.

ארז אדלשטיין חסר את יוגב אוחיון ואלכס צו’ברוביץ’ הפצועים, ואת עומרי כספי שלקח חלק באירוע ה-NBA שהתקיים בירושלים, והנבחרת פתחה בחמישייה שכללה את גל מקל, גיא פניני, שון דוסון, ליאור אליהו וריצ’ארד האוול.

עוד באתר:

האוול היה גם המצטיין של הנבחרת ברגע הראשון, אותו ניצחה הנבחרת 20:27, כשקלע 8 נקודות. הכחולים לבנים המשיכו לשלוט וברבע השני עלו כבר ליתרון של 15 הפרש, ולמחצית הנבחרות ירדו ב-35:47 לישראל, כשגם עידן זלמנסון נותן דקות טובות, ויפתח זיו רשם הופעת בכורה במדים הלאומיים.

הנבחרת פתחה את המחצית השנייה עם חמישייה זהה לזאת שפתחה, פרט לבר טימור שעלה במקומו של דוסון, והמשיכה לטייל וכבר עלתה ל-43:62, ובסיום הרבע ירדה ביתרון 49:64. הרבע הרביעי היה למעשה גארבג’ טיין אחד ארוך, ובסופו, אדלשטיין יכול לסמן וי נוסף עם 62:90 על הבריטים.

קלעו לישראל: ריצ’רד האוול, אלישי כדיר ועוז בלייזר 12 כ"א, עידן זלמנסון 9, יפתח זיו, פניני 8 כ"א, שמחון ואליהו 6 כ"א, גל מקל 4, שון דוסון 3, יותם הלפרין 2.