הפועל ירושלים שהחלה הערב (רביעי) את הקמפיין האירופי שלה ביורוקאפ עם לא מעט תקוות וחלומות להתקדם שלב אחד מעבר לחצי הגמר אליו העפילה אשתקד, קיבלה זריקת מציאות קשה כשהובסה אצל לייטקבליס מליטא בתוצאה 86:72 בתום מחצית שנייה רעה מאוד אותה סיימו השחקנים של האלופה עם 30 נקודות בלבד. 

“זו לא התחלה אידאלית בשבילנו במפעל”, אמר בסיום פוטיס קציקאריס שהמשיך את פתיחת העונה הפושרת שלו שכוללת אומנם ניצחון על עירוני נהריה במחזור הראשון בליגה, אבל גם הדחה ברבע גמר גביע ווינר מול אותה נהריה. “אני יכול לומר שהיריבה שלנו בהחלט הציגה קצב יותר מהסיבה שהיא שיחקה משחק רב יותר של משחקים העונה”, תירץ היווני שהמשיך לחפש סיבות להפסד: השחקנים המנוסים שלהם ניצלו את הטעויות שעשינו. החמצנו סלים קלים, לא היינו מרוכזים ופיזיים מספיק והמשחק שלנו לא היה מאוזן”.

“אמרנו שנצא לרבע השלישי בצורה חזקה אבל לא היינו חכמים במשחק הפיזי שלנו ולא השתמשנו בעבירות בחכמה”, ניסה להסביר קציקאריס את המפלה הקשה שלמ שחקניו לאחר החזרה מחדרי ההלבשה. “הם קלעו הרבה סלים קשים ולכן קשה לי להתלונן על ההגנה שלי. הטעות הייתה שהגבנו בצורה לא טובה, לא רצנו בהתקפה ולא ריווחנו. אבל שוב, העובדה שהם שיחקו יותר משחקים רשמיים השפיעה ובנוסף לתמיכה של הקהל לא הצלחנו להתמודד. יש לנו הרבה עבודה נלמד מהמשחק הזה ונמשיך קדימה”, סיכם היווני.

אוסטין דיי (LIETKABELIS PANEVEZYS) (מערכת ONE)

“זו לא הדרך בה רצינו לפתוח את הקמפיין”, הוסיף אוסטין דיי שהיה אחת מנקודות האור הבודדות אצל האלופה עם 16 נקודות. “זה הפסד מצער אחרי המחצית הראשונה הטובה שלנו פשוט לא הצלחנו להתאושש מהרבע השלישי. ננסה להשיג שני ניצחונות בשני המשחקים הקרובים מול מכבי ראשון לציון ובודנצ’נוסט, כדי להחזיר את הביטחון וההתלהבות ואנחנו מצפים לכך”.