המאמן עודד קטש הוצג היום (שלישי) באופן רשמי כמאמן נבחרת ישראל בכדורסל בה חתם לארבע שנים. שחקן העבר המעוטר יחליף את ארז אדלשטיין לאחר האכזבה בטורניר היורובאסקט שנערך בחודש שעבר בישראל והוא צפוי להשתכר כ-100 אלף דולר לעונה, שדרוג גדול בשכר לעומת זה שהרוויחו קודמיו בנבחרת ישראל. לבקשתו של קטש, יהיה לו סעיף יציאה בחוזה שיכול לשחרר אותו מהנבחרת למשרת מאמן בקבוצה בחו"ל. במקביל לאימון הנבחרת הבוגרת, יאמן קטש גם את הנבחרת האולימפית של ישראל ויעביר השתלמויות למאמנים. 

מסיבת העיתונאים הועברה בשידור ישיר בערוץ ONE, אפיק 50 באיכות HD למנויי HOT ,yes וסלקום tv, וכאן באתר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש: "אני מרגיש הרבה יותר מוכן"

עמירם הלוי, יו”ר איגוד הכדורסל, אמר בפתיחת מסע”ת: ”אנחנו מתחילים דרך חדשה שהיא למעשה דרך ושינוי. אני חושב ובטוח שנעשה עבודה טובה, השינוי הוא בפרסונות אנחנו מצרפים את עודד קטש כמאמן נבחרת ישראל לארבע השנים הקרובות כולם מאחלים לו בהצלחה. אנחנו הולכים לדרך שונה ונצטרך להתאים עצמנו לשינויים יש הרבה שאלות שכרגע אין עליהם תשובות, אנחנו נעשה את כל המאמצים כדי להעניק לעודד את מרב התנאים.

פיני גרשון, עמירם הלוי, עמוס פרישמן ועודד קטש (שחר גרוס)

עמוס פרישמן, יו”ר הוועדה המקצועית, אמר: ”אני רוצה להודות לארז ולדן שעבדו במקצועיות. חתמנו הסכם לארבע שנים, ולכן יש אמירה אנחנו מסתכלים לטווח ארוך. יש לנו כוונה לבנות נבחרת צעירה שתוכל לשלב את הוותיקים. אנחנו רוצים להצליח ולכן אנחנו מסתכלים רחוק. אנחנו רוצים להצליח גם במשימות הקרובות עם ראייה לטווח הארוך. רצינו את עודד אני שמח שפנינו אליו והוא מיד הסכים ורצה”.

לגבי זימון שחקנים ממכבי תל אביב, אמר: ”אנחנו לא נמצאים במלחמה עם מכבי ת”א כל שחקן שיהיה ראוי יוזמן.” 

לגבי האפשרות שעודד קטש יפרשן את משחקי היורוליג של מכבי תל אביב: ”אני אמרתי שאין לי בעיה עם זה. אני קיבלתי החלטה שאם רצינו שעודד יאמן את נבחרת ישראל וזה חלק מהעסקה, באופן אישי אני לא רואה את זה כבעיה, ולכן הדבר אושר”.

עמוס פרישמן. לא נמצא במלחמה עם מכבי ת"א (שחר גרוס)

פיני גרשון, מנהלה המקצועי של הנבחרת, אמר: “אני חושב שהמתאזרחים שיכולים לשחק בנבחרת צריכים להיות בנבחרת לא רק בגלל יכולת אלא גם בגלל שהטווח הוא קצר. המתאזרחים צריכים להיות בנבחרת, גם מבחינת הפציעות, היכולת והכושר. יכול להיות שלעודד מתאים אחד יותר מהשני, אני בעד, אם זה מה שעודד רוצה אז בבקשה. לא נכנס לעימותים עם קבוצות בגלל זה. איגוד הכדורסל עשה את המקסימום בנוגע לתנאים”.

גרשון הוסיף: ”אחת המטרות שלנו הגדולות היא האולימפיאדה. נבחרות העתודה, האולימפית והנוער זה העתיד של הכדורסל שם אני נמצא. הפוקוס שלי צריך להיות דווקא שמה, אני סומך על עודד ועוזריו. העבודה עם נבחרת ישראל הולכת להיות הרבה הרבה יותר קשה”. על דן שמיר אמר: ”הוא לא באיגוד הכדורסל כי הפועל חולון לא  הסכימה שהוא יעבוד באיגוד הכדורסל. זו התשובה האמיתית”. 

"אחת המטרות היא האולימפיאדה" (שחר גרוס)

עודד קטש, מאמן נבחרת ישראל החדש, אמר בהצגתו: ”אני רוצה להודות לכולם גם על הבחירה והמילים החמות, אני מתרגש ומודע למשמעות ולתפקיד שלקחתי על עצמי. אני מודע להיסטוריה ומודע להשפעה שיש לתפקיד הזה וגם לחסרונות שיש לכדורסל הישראלי. הנבחרת היא חלון הראווה של הכדורסל הישראלי ולכן היה לי חשוב לקחת את התפקיד לארבע שנים כי אני לא מאמין שאפשר לעשות משהו מידיי. אני שמח שאהיה שותף ואוכל לבנות את הנבחרת לטווח הארוך. יש לנו הרבה עבודה עם זאת אני מאוד גאה”.

ההצלחה של נבחרת העתודה: ”יש לנו דור שהוכיח את עצמו בגילאים הצעירים מצד שני לחשוב שהצלחה כזו פותרת את כל הבעיות זה לא נכון. הצערת הנבחרת זה משהו שקורה באופן טבעי. אנחנו נצעיר את הנבחרת גם עם הסתכלות קדימה ולפעמים צריך לשלם מחיר”.

האפשרות שיאמן קבוצה במקביל: “כן אאמן. בשלב בו אני נמצא בקריירה שלי אני ארצה לאמן קבוצה אני לא רואה בזה מכשול. מאמן כמו שחקן צעיר להיות בכושר כמו שחקן”.

"ארצה לאמן קבוצה במקביל" (שחר גרוס)
עוגה יום הולדת לעודד קטש (שחר גרוס)

הצערת הסגל: “אין צריך להקריב קורבן טוטאלי, דברים לא צריכים לבוא אחד על חשבון השני. אני לא מספיק זמן בתפקיד כדי לערוך את השיחות הרצויות. כבר במשחקים הקרובים יהיו שינוים ב-12 שחקנים ששחקו. אני יכול להמר ולהגיד שממוצע הגיל יירד”. 

לאן פניו מועדות מבחינה אישית: “בכל אתגר יש רצונות, שאיפות, מחשבות וחששות שאם הדברים לא יצליחו זה טבעי. זה נכון שלעיתים  במיוחד בנבחרות ישראל, לצערי אני לא יודע מה הסיבה יש פער בין הציפיות לבין יכולת המימוש שלהן. אני מקווה שנפתח דף חדש ונסתכל על המציאות בעיניים אובייקטיביות. תמיד אפשר לעבוד ולשפר יותר, לא רק אנחנו יכולים לעשות את זה, גם באירופה עושים את זה. ההחלטה לאמן בנבחרת לא מגיעה על חשבון הקריירה האישית”.