תכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וכעת גם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתכנית שוחחנו על הסרטון המחריד והאיום על חייו של אלי טביב, בנוסף דיברנו עם סוכנו של אלישע לוי, אבי נמני, על הבעיות בכדורגל הישראלי והתכוננו למפגש הערב מול נבחרת ספרד. כמו כן דיברנו עם מאמן הפועל תל אביב דני פרנקו על המטרות עם קבוצתו להמשך העונה.

דני פרנקו: “המטרה לסיים בחצי העליון של הטבלה”

דיברנו עם מאמן הפועל תל אביב בכדורסל, על הניצחון של קבוצתו אתמול על הפועל חולון ועל המטרה להמשך העונה, לאחר העונה הקודמת הלא מוצלחת שעברה על הקבוצה.

דני פרנקו (משה חרמון)

ערב מצוין דני, איך אתה מסכם את הניצחון אתמול על חולון?
”הם (חולון) בנו השנה קבוצה חזקה שרוצה להתמודד על תארים ולקבל משחק כזה שפותח עונה זה לא קל, שמח מאוד שניצחנו”.

כמה זמן לא אימנת ואיך זה לחזור לפרקט למועדון כמו הפועל ת”א?
עבדתי בעבר בהפועל ת”א, אמנם לא בקבוצה הבוגרת, אבל אני מכיר את המועדון. זה מועדון גדול, מקום שכיף לעבוד בו”.

מה המטרה העונה?
אחרי עונה לא טובה, ביקשו ממני בהפועל דבר אחד – שהפועל תל אביב תחזור להיות הפועל, אצלנו תמיד רוצים להיות בין הגדולות של הליגה. בחלק מהקבוצות מתכננים עוד שינויים, אז קשה לדעת בשלב זה, עוד מוקדם לדעת. במידה ונצליח לחבר את השחקנים, נהיה בחצי העליון של הטבלה”.

מה דעתך על העזיבה של מתן נאור?
”כולם מעריכים אותו וזה שם שלא עובר ליד, הוא עשה המון לטובת המקום הזה ותמיד ייזכר כשחקן משמעותי שתרם רבות לקבוצה”.

אבי נמני: “אלישע לוי צריך להישאר מאמן הנבחרת”

שוחחנו עם שחקן העבר של נבחרת ישראל וסוכנו של מאמן הנבחרת אלישע לוי, על הבעיות בכדורגל הישראלי, הפתרונות ועל הטעויות של לוי.

אבי נמני (איתי כהן)

ערב טוב אבי, מה הבעיה של הכדורגל הישראלי לדעתך?
“לדעתי רמת המאמנים כאן לא מספיק טובה, הכל מתחיל מהילדים. צריך להעתיק את הפורמטים מאיסלנד ושווייץ, זו לא בושה, זה דבר שמצליח. אף אחד לא מתייחס לכדורגל בצורה רצינית, לוקחים את כולנו כבדיחה, באים פוליטקאים ומבטיחים דברים”.

אז מה הפתרון שלך שאתה מציע?
“הבעיה היא לא המאמן, כולם עושים טעויות, צריך לקחת את העסק ביותר ברצינות, לא יכול להיות שיהיה יו”ר התאחדות בהתנדבות. יש מספיק כסף במדינה, שיקבל שכר הולם. גם מאמן נבחרת והצוות צריכים לקבל שכר רציני. יש הרבה דברים בצד המנטלי ובצד הפיזיולוגי שילדים צריכים לקבל מגיל חמש, והם לא מקבלים זאת. צריך להביא מנהל מקצועי לנבחרת ולהסתכל קדימה”.

איך אתה מסביר שנבחרת כמו מצרים עלתה למונדיאל ואנחנו לא מצליחים?
“לישראל אין שחקן בקנה מידה של מוחמד סלאח, לנו אין שחקן שמתקרב בכלל לרמה הזאת”.

מה היו הטעויות של אלישע?
“אני חושב שאלישע לא קרס, כל ההחלטות שלו היו סופר מקצועיות וישרות. לא פוסל את זה שאלישע עשה טעויות כאלה ואחרות, גם מאמנים בעתיד יעשו טעויות”.

דיא סבע היה צריך לקבל זימון?
“כן, דיא סבע חייב להיות בנבחרת אין ספק, כי זה משדר גם משהו לשחקנים האחרים”.

אלישע לוי צריך להישאר מאמן הנבחרת לדעתך?
“חושב שאלישע צריך להישאר בנבחרת, צריך לתת כמה שנים. לדעתי זה פשוט לא נכון להפיל הכל על המאמן”.