למרות שפתחה את העונה הסדירה עם ניצחון 68:76 על עירוני נהריה אמש (ראשון), שהשכיח במעט את ההדחה המביכה מגביע ווינר, המים מבעבעים בסיר הלחץ הירושלמי, ובגזרת השחקנים ישנה מתיחות רבה עם הצוות המקצועי בראשות פוטיס קציקאריס.

המאמן היווני רצה להעביר מסר הגנתי לקרטיס ג'לרס והשאיר אותו בפתיחת המשחק על הספסל, דבר שלא התקבל בהבנה ע"י הגארד האמריקאי, שישב בכיסא הכי רחוק מהצוות המקצועי, במושב הקיצוני של הספסל, והתעסק בעיקר בנעליו. גם ריצ'ארד האוול לא אהב את העובדה שבמקומו עלה אלן אומיץ', ובתגובה מחה ונעמד מחוץ לפסק זמן של האדומים ולא הקשיב להוראות המאמנים, ופעם אחרת זרק מגבת עם הוצאתו מהמשחק. במחצית, המתאזרח לא עלה לחימום והתיישב על הספסל בהפגנתיות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קציקאריס: יש בעיות ביחסים בקבוצה

גם אומיץ' לא רגוע, ואינו מרוצה מהדקות שלו, ועשה לא פעם פרצופים עם ירידתו לספסל, כאשר יותם הלפרין נזעק להרגיעו. אוסטין דיי כעס על עצמו וירד מאוכזב לספסל כאשר הוצא לאחר סדרה של פעולות רעות.

ירושלים פתחה את ההתמודדות בהססנות וירדה למחצית בפיגור. כפי שראינו בגביע ווינר, אז הציגה האלופה מחצית ראשונה טובה. הפעם היוצרות התהפכו, והאדומים התפוצצו במחצית השנייה. "אנחנו קבוצה של 20 דקות", אמר קציקאריס על קבוצתו, שנראיתה לחוצה. "הייתה לנו בעיה גדולה של תקשורת. שיחקנו הגנה רעה. הוצאנו לפועל לא טוב התקפית, ולקחנו זריקות רעות. נהריה קלעה עלינו 17 נקודות במתפרצות, שזה מספר גדול מאוד, ולא מקובל", ניתח היווני. עם הירידה של השחקנים לחדר ההלבשה המנכ"ל גיא הראל קבר עיניו בטופס הסטטיסטיקה. 

אלן אומיץ' (עמית מצפה)

בסיום ההתמודדות קציקאריס הגיב בציניות לשאלות העיתונאים על מחאות השחקנים: "אנחנו כל היום במלחמות. היחסים בינינו נוראים. אני יכול להיות סרקסטי, אבל אני לא רוצה. יש מערכות יחסים לא טובות בקבוצה, אבל אנחנו מנסים לתקן את זה. אם קרטיס כועס מחוץ למגרש וטוב על המגרש, אני מרוצה. זה לא משנה מי מתחיל את המשחק, יותר חשוב מי מסיים אותו".

הגארד הגיב לדברים ואמר שלדעתו עשה עבודה הגנתית טובה, אבל באותה נשימה הודה שהקבוצה רוצה לשים יותר דגש על הצלחה בליגה הישראלית לאורכה של העונה, וכי השיטה של קציקאריס מהווה אתגר להרבה שחקנים. האלופה, שרשמה אשתקד מעל תריסר הפסדי ליגה ולא הרשימה כלל בזירה המקומית, רצתה לשלוח מסר שהעונה הם לא מתרכזים רק במפעל האירופאי.

ג'רום דייסון, שסובל מזה כמה ימים מדלקת בעין ושם עליה קרח בהפסקת המחצית, בלט עבור המנצחת עם 14 נקודות. גם יוגב אוחיון הציג יכולת טובה, אבל נפצע כנראה בשריר התאומים, שגם ככה לא בריאה אצלו כבר כמה שנים, והצוות המקצועי פסל את שובו להתמודדות. טרנס קינסי הגיע לצפות בחבריו, אבל התיישב מאחורי הספסל, חבוי עם כובע וקפוצ'ון לראשו.

ג'רום דייסון (עמית מצפה)

דיי סיכם: "התחלנו רגועים מדי, ונהריה הענישה כפי שעשתה בגביע ווינר. ירדתי לא רגוע לספסל אחרי איבד, עבירה וכמה החטאות, אבל אבא שלי לימד אותי לכבות את האור על המחצית הראשונה ולהרים את הסוויץ' למחצית השנייה כי שחקנים גדולים יכולים לשכוח מהר ולצאת מרגעים קשים. כולם פה רוצים דקות. יש פה שחקנים שיכולים לשחק 30 דקות בקבוצות אחרות, ולקלוע מעל 20 נקודות כל משחק, אבל להפסיד. אני פה כי החלטתי להקריב מעצמי אישית עבור הצלחה קבוצתית. זו המטרה".

אוסטין דיי (עמית מצפה)