אחרי 34 שנים של המתנה, ברייטון פתחה היום (שבת) את הקדנציה המחודשת שלה בפרמייר ליג עם הפסד ביתי 2:0 למנצ’סטר סיטי במסגרת המחזור הראשון. על אף שהשחפים, ללא בירם כיאל ששבר את רגלו במשחקי ההכנה, מראש הגיעו כאנדרדוג מובהק למשחק, הם לבטח קיוו לתצוגה מעט יותר חיובית מול הקהל הביתי, כשגם תומר חמד שפתח בהרכב כמעט ולא הורגש בחלק ההתקפי ולא הצליח להושיע. 

כבר לאחר ארבע דקות החבורה של פפ גווארדיולה הוכיחה לזו של כריס יוטון שהחיים בפרמייר ליג לא יהיו דומים לאלו בליגת המשנה, כשסרחיו אגוארו פספס הזדמנות טובה מתוך הרחבה. בדקה ה-27 הכדור פגש את הרשת של השחפים בפעם הראשונה, אבל השופט פסל את השער בצדק בעקבות נגיעת יד של גבריאל ז'סוס, שגם סחט הצלה אדירה ממת'יו ראיין שבע דקות אחר כך. 

שחקני סיטי חוגגים (רויטרס)

עוד באתר:

אגוארו רשם החמצה נוספת בדקה ה-53 אחרי טעות קשה בהגנה של שיין דאפי, שכמעט מצא בעצמו את הרשת שלוש דקות לאחר מכן בהזדמנות היחידה של המארחת במשחק. בדקה ה-70 הארגנטינאי כבר מצא את הרשת בסיומה של התקפה מהירה של הסיטיזנס, וחמש דקות לאחר מכן היתרון הוכפל כשלואיס דונק ניסה למנוע מז'סוס לנגוח, אבל נגח דווקא לשערו הוא. 

מחצית ראשונה

השופט הוציא לדרך את ההתמודדות באצטדיון אמריקן אקספרס לעיני 30,415 צופים, מספר שיא עבור הקבוצה מדרום אנגליה.

הקמע של ברייטון כבר מוכן (רויטרס)
פפ גווארדיולה וכריס יוטון מתחבקים (רויטרס)

דקה 4: הזדמנות ראשונה לאורחת. קייל ווקר פרץ באגף ימין והעביר כדור רוחב, סרחיו אגוארו היה צריך לכבוש משמונה מטרים אבל פספס את הכדור ובעט באוויר.

דקה 24: כדור חופשי של דויד סילבה ברגל שמאל פגש את הראש של דייל סטיבנס שכמעט הסיט אותו למסגרת, אבל למזלו של האחרון הכדור יצא לקרן.

דקה 27: הכדור פגש את הרשת של מת’יו ראיין, אבל השופט פסל את השער בצדק כשגבריאל ז’סוס דחק אותו פנימה באמצעות היד.

גבריאל ז'סוס כובש עם היד (רויטרס)

דקה 34: הצלה אדירה של ראיין. אגוארו פרץ לרחבת החמש והעביר למרכז, ז’סוס נגח מקרוב אבל השוער הצליח להניף את ידו נגד כיוון התנועה שלו ולהדוף, החלוץ הגיע ראשון לריבאונד אבל פספס את המסגרת. 

גווארדיולה מודאג על הקווים (רויטרס)

מחצית שנייה

דקה 53: טעות קשה מאוד של שיין דאפי, שניסה להחזיר לשוער ללא הצלחה, השאירה את אגוארו חופשי לחלוטין מול ראיין, אבל הארגנטינאי בעט רע והחמיץ.

אגוארו. החמצה ענקית (רויטרס)

דקה 56: הזדמנות פז לשחפים. כדור קרן מצד ימין גרם לערבובייה ברחבה, דאפי בעט כדור שטוח שפגע בשחקן סיטי ופספס את המסגרת בסנטימטרים. גם הקרן הנוספת גרמה לפאניקה ברחבת האורחת כשאדרסון השמיט, אבל למזלו הבעיטה של פרופר נבלמה.

דקה 70, מנצ’סטר סיטי עלתה ל-0:1: חטיפה של דה בראונה מסטיבנס הובילה להתקפה מהירה, הבלגי מצא את סילבה והאחרון הכניס כדור לאגוארו שהפעם לא התבלבל ובעט מתחת לידיים של ראיין ופנימה.

אגוארו חוגג (רויטרס)

דקה 75, מנצ’סטר סיטי עלתה ל-0:2: שוב טעות בהגנה עולה ביוקר למארחת. פרננדיניו נותר חופשי להגביה מצד ימין ולואיס דונק, שניסה להקדים את ז’סוס, נגח לשערו הוא. גם ראיין לא חף מאשמה והיה חייב להדוף את הכדור. 

דונק נוגח לשערו הוא (רויטרס)

ברייטון: מת’יו ראיין, ברונו סלטור, מרקוס זוטנר, שיין דאפי, לואיס דונק, דייל סטיבנס, פסקאל גרוס, דייבי פרופר, סולי מארש (אנתוני נוקהארט, 77), אייזיה בראון (ג’יימי מרפי, 23) ותומר חמד (גלן מארי, 60). 

מנצ’סטר סיטי: אדרסון, וינסנט קומפני, ניקולאס אוטאמנדי, קוול ווקר, דנילו (לירוי סאנה, 68), ג’ון סטונס, דויד סילבה, פרננדיניו, קווין דה בראונה, סרחיו אגוארו (ברנרדו סילבה, 83) וגבריאל ז’סוס (ראחים סטרלינג, 78).