על הכישרון של מאור בוזגלו אין עוררין; לרכש החדש של מכבי חיפה יש את כל החבילה: בעיטות חופשיות, קרנות, משחק התקפי חכם, ראיית משחק, מסוגלת לשחק במגוון תפקידים, לזהות שטחים פנויים, מהירות.

בוזגלו יודע להיות טוב גם במקומות שיחסית זרים לו על המגרש, הוא יודע להביא את עצמו לידי ביטוי בצורה הנכונה בכל מקום במגרש, כי הוא שחקן שלא מפחד מהכדור, אלא אוהב אותו. הוא תמיד זמין אליו בגלל התנועה החכמה שהוא עושה. בנוסף, הוא גם יודע לקבל את הכדור בכל מצב, עם הגב לשער, עם הפנים וגם בחצי תפנית. אפילו אם שומרים עליו קרוב או אגרסיבי, הוא לא מתבלבל ותמיד יודע לתת את הפס הנכון, המסירה החכמה שמגיעה היישר לכתובת, או פשוט לעבור את השחקן באחד על אחד.

בנוסף לכל אלו, אחת החוזקות של קשר הרכש הירוק היא כמובן הבעיטה שלו תוך כדי תנועה, כאשר גם בקרבות אוויר הוא יודע להרוויח כדורים בזכות הטיימינג הנהדר שלו והניסיון.

מאור בוזגלו. אחד משחקני ההכרעה הכי גדולים שצמחו פה (עמית מצפה)

צריך לומר את האמת: היתרון הכי גדול של בוזגלו היא היעילות שלו. הוא יכול להיות רע, לא לפגוע במשך 90 דקות, אבל אז לתת את הגול מכדור חופשי או במבצע ענק להשאיר שחקן מול שוער. וזה בזכות החוזק המנטלי שלו. במשך שנים בוזגלו מצליח לעשות את הפעולה המנצחת, כשגולת הכותרת זה כמובן המשחק נגד סאות’המפטון באנגליה, בבמה הכי גדולה שיש, כשהבקיע את השער שהעלה את ב”ש לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית והצעיד אותה להישג היסטורי שרשום כולו על שמו באותיות של זהב.

יחד עם כל המחמאות שהרעפנו עד כה על הרכש הירוק, רב הנסתר על הגלוי. כשבוזגלו שיחק במכבי תל אביב או בהפועל באר שבע, הוא היה מוקף בשחקנים גדולים והנטל התחלק בצורה מיטבית. הוא אף ניצל זאת בענק. אבל כעת הוא מגיע לקבוצה חדשה, שחקנים חסרי ביטחון, חלשים מנטלית, שלא מצליחים להבקיע מחוץ לסמי עופר. כעת כל הפוקוס מגיע אליו. הוא יהיה האשם בהפסד והגיבור בניצחונות. השאלה היא איך מאור יביא את עצמו לידי ביטוי במצב שהוא לא רגיל אליו.

בנוסף, השחקנים של מכבי חיפה יצטרכו להתאים את עצמם אל בוזגלו, להרים את הרמה שלהם אליו, להיות עזר כנגדו. אני תוהה רק האם מאמן כמו גיא לוזון יכול להפיק מרגליות משחקן ברמתו של מאור, האם הוא מסוגל לקדם אותו לרמה גבוהה יותר. לצערי, אני סקפטי מאוד. מאור צריך לחשוב על עצמו ואיך הוא מביא את היכולת שלו למגרש, בלי קשר למאמן.

גיא לוזון. יפיק מרגליות מלוזון? (רדאד ג'בארה)

אסור לשכוח דבר חשוב מאוד – מאור חוזר אחרי פציעה קשה מאוד בגיל מתקדם. כולם יצטרכו להפגין כלפיו סבלנות. מהצוות המקצועי, דרך החברים לקבוצה ועד הקהל.

לסיכום, המושיע הגיע למכבי חיפה. הירוקים מקבלים כדורגלן ענק, אחד משחקני ההכרעה הגדולים ביותר שצמחו בכדורגל הישראלי. אני מכיר את מאור באופן אישי, אוהב אותו ומחזיק ממנו מאוד. אין לי ספק שהוא יטביע את חותמו בשלוש השנים הקרובות, אבל שוב: סבלנות היא מילת המפתח.