מכבי תל אביב רשמה הפסד נוסף במסגרת הליגה האירופית לעונת 17/18. כשמסתכלים על המספרים – החבורה של קרויף לא הצליחה לכבוש ולו שער אחד בודד בשלב הבתים של המפעל השני בחשיבותו ביבשת. ארבעה משחקים ואפס שערי זכות – זאת התרומה של הצהובים כחולים לחגיגה האירופית המתהווה. אוהדי מכבי חיפה יכולים להיות רגועים, הנקודה של מכבי מהתיקו המאופס מול ויאריאל משאירה את הירוקים עם ה"הישג" המרשים של אפס שערים ואפס נקודות בליגת האלופות.

אין ספק שקרויף צריך לעשות הרבה חושבים בנוגע ליכולת הכיבוש של הקבוצה שלו, זאת בסך הכל רק אסטנה, אבל גם היא רחוקה מלהיות הפועל עכו ה"אימתנית". אחרי הכל, אם מתעלמים ולו לרגע ממשחק הליגה הקצבי ונטול יחסי הכוחות ביום ראשון האחרון מול הצפוניים, מכבי תל אביב מחזיקה בשלושה שמות בלבד ברשימת הכובשים בליגת העל שלנו. אחד מהם, בחור מוכשר בשם עומר אצילי כמעט ולא ראה מגרש באותם ארבעה משחקים חשוכי שערים במסגרת האירופית. למה? לג'ורדי הפתרונים.

ג'ורדי קרויף (נעם מורנו)

עוד באתר:

חשוב לציין, מכבי לא נראית רע באופן מוחלט והיא חסרה מספר שחקנים חשובים שבהחלט יעשו את ההבדל כגון אלי דסה, חוסה רודריגס ואייל גולסה, אבל משהו בהחלט חורק בחולייה הקדמית והמוציאה לפועל של מכבי תל אביב – אלירן עטר אולי כבש שלושער מול היריבה הקיקיונית מעיר הנמל הצפונית אבל אלו היו שערי השדה הראשונים שלו בליגה לשנת 2017, וידאר קיארטנסון לא מזכיר את אותה מלחייה פעלתנית של העונה שעברה ומי זוכר בכלל מתי שוינפלד חגג שער זכות בצהוב?  

קובי רפואה (איציק בלניצקי)

אחרי הכל, אם במסגרת אירופית מכובדת וחשובה עוברים ארבעה מחזורים ואתה לא כובש ולו שער אחד לרפואה, אולי כדאי ללמוד מרפואה אחר לגמרי ולא פחות משמעותי אי שם בצד האדום של העיר – קובי רפואה. עם הרבה נחישות וזיעה שער בודד לזכות הפועל תל אביב המתקמבקת הספיק לחבורה של הדוקטור הטרי על הקווים. ולפעמים שווה שער (עצמי) אחד מול הפועל כפר סבא בליגה השנייה בישראל יותר מאפס שערי זכות באירופה. והעיקר שנהיה בריאים.

הכתוב הינו טור דעה.