רק לפני פחות מחודשיים לקח עדן עזורי חלק במחנה האימונים של בית”ר ירושלים בהונגריה לקראת עונת 2017/18, אבל מאז ה-7 באוגוסט, שבוע אחרי שהיה אמור להתגייס, עזורי נמצא בכלא 6 בגין השתמטות משירות סדיר בצה”ל. עזורי, שחקן הנוער של המועדון הבית”רי, הוקפץ השנה לסגל הבוגרים וזכה בחוזה תואם, אך למרות בקשות חוזרות ונשנות מגורמי הגיוס השונים, לא נמצא פתרון בו יוכל לשלב את כשרונו העולה בכדורגל עם שירות צבאי סדיר. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בארבייטמן חוזר ללבוש צהוב

אביו של עדן, אמנון עזורי, הסביר: ”עדן משחק כדורגל בבית”ר ירושלים מגיל 6. הוא שחקן מצטיין ומפורסם. כבר לפני שנה הוא חתם על חוזה בקבוצה הבוגרת, כשהוא רק בן 17 וחצי. מדובר בשחקן עם פוטנציאל, שהשקיע 9-10 שנים מהחיים שלו בכדורגל. כבר בצו ראשון הבאנו לצה”ל את כל האישורים שהוא היה בסגל נבחרת הנערים של ישראל וקיבל מכתב מההתאחדות לכדורגל”.

“בצו השני הוא הביא חוזה חתום מבית”ר שהוא שייך לסגל הקבוצה הבוגרת, אבל מההתחלה הצבא הלך איתו ראש בראש ולא קיבל את האישורים שלו. לא האמנו. חשבנו שידחו את הגיוס שלו כמו שמגייסים ספורטאי מצטיין, אך לא עניין אותם שום דבר. דיברנו עם מיטב (יחידת מיטב לגיוס לצה”ל, א.ש.) וכשראינו שאין עם מי לדבר פנינו ללשכת הרמטכ”ל, שם נאמר לנו שאם נביא אישור מההתאחדות לכדורגל, הילד יעלה לוועדה הקרובה של ספורטאים מצטיינים ואז ידחו לו את הגיוס”.

עזורי עם חבריו לקבוצה (באדיבות משפחת עזורי)

לפי דברי האב, צה”ל החזיר תגובות שליליות כאשר במקביל שלחה המשפחה אישורים נוספים ופנתה לגורמים אחרים. סמוך ליום הגיוס, לשכת הרמטכ”ל החזירה תשובה שלילית בעניינו של עזורי הדורשת ממנו להתגייס ומודיעה שהמקרה שלו ייבחן שנית בהמשך. “כשקיבלנו את התשובה השלילית, עדן התמוטט נפשית ופיזית. הוא לקה בהקאות, כאבי ראש וסחרחורות ורופא אזרחי נתן לו שבעה ימי מנוחה בבית”, הוסיף האב, שטוען שהאישורים נשלחו לצבא ואף נמסרו פיזית לידי חיילי מיטב: “מיוזמתי חזרתי למיטב והודעתי להם שהילד מוכן לגיוס ושניקח אותו ישירות לבקו”ם, ושוב אמרו שיחזרו אלינו. בארבע לפנות בוקר שלמחרת משטרה צבאית דפקה בדלת ועצרה אותו כמשתמט. עדן עמד למשפט וביקש לדחות את הגיוס, אבל הוא קיבל תשובה שלילית ונשלח לכלא לעשרה ימים”.

עזורי. עלה העונה לבוגרים (באדיבות משפחת עזורי)

איך אתם מתכוונים לנהוג עכשיו? מה הצעדים הבאים מבחינתכם?
“נעשה את מה שאפשר לעשות במסגרת החוק, שמאפשר לו, כמו לכל שחקני הכדורגל בליגת העל, להיות מסודרים. למה שחקנים ממכבי תל אביב וממכבי פתח תקווה כן ושל בית”ר לא? יש איפה ואיפה בצבא? אני שואל את הצבא – למה? מה בית”ר יכולה לעשות? אין לה פרוטקציה בצבא, מה לעשות? בית”ר יכולים לעשות מה שהם יכולים במסגרת ההתאחדות לכדורגל. העברנו את כל האישורים, אבל בית”ר לא יכולים לעשות יותר מזה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מכבי חיפה זוכה במגן הכבוד בפעם השניה

“היו לי שני ילדים שעשו צבא, חיילים מצטיינים בשירות קרבי והכל בסדר. אנחנו מצפים שיתנו לעדן שירות צבאי לשחקן מצטיין. אנחנו לא רוצים שהוא לא יתגייס, אבל בשביל מה להשקיע עשר שנים מהחיים אם בסוף הורסים לך את זה? עכשיו עדן נמצא באי וודאות. אם הוא ילך לקרבי לשלוש שנים הלכה לו הקריירה. אז בשביל מה לשחק כדורגל? בשביל מה כל ההשקעה במשך תשע שנים? הילד הקריב מהחיים שלו, מהלימודים, מהחברים. למה? זה הרס קריירה. זה ברור. זאת פשוט אטימות. פשלה שאין כדוגמתה”. 

תגובת דובר צה"ל תובא לכשתתקבל.