לפני שנדבר על משחק הדרבי שראינו היום, אני רוצה לעסוק בסוגיית אלירן עטר. לי באופן אישי מפריע העניין עם שחקנים שלא רוצים להישאר במכבי חיפה. בשבילי הקבוצה והמועדון תמיד היו מעל הכול. שחקן, גדול ככל שיהיה, שבא ואומר שהוא לא רוצה להיות במועדון כמו מכבי חיפה, לא צריך להיות בו כבר למחרת.

לשחק במכבי חיפה זו זכות ולא חובה. יש לי הרבה כבוד לאלירן עטר, טענתי ואני ממשיך לטעון שמדובר באחד הכדורגלנים הטובים ביותר בכדורגל הישראלי, שחקן שאני מאד אוהב ומעריך, אבל יעשה טוב לשני הצדדים אם הסיפור ייגמר כמה שיותר מהר. ברגע שעטר לא רוצה להישאר, לא צריך להשאיר אותו בכוח. זה לא בריא לא לו, לא לקבוצה ולא למועדון.

אלירן עטר מתחמם (עמרי שטיין)

עוד באתר:

עם כל הכבוד לניצחון הגדול של הירוקים בדרבי, הסיפור הבולט של היום הוא ניר קלינגר. למאמן הפועל חיפה מגיע כרטיס אדום על איך שהקבוצה שלו נראית בתחילת העונה.  מתחילת ההכנות לעונה ובמהלך משחקי האימון הראשונים, מטמיע המאמן שיטת שלושה בלמים בקבוצה, אך השיטה הזו קורסת בכל משחק מחדש.

במשחק נגד הפועל עכו, ספגה החבורה של קלינגר שער ממסירת עומק משלושים מטרים בין שלושת הבלמים, והפסידה. המהלך שהוביל לפנדל והאדום בדרבי היום, היה שכפול של אותו מהלך. נמסר כדור לרוקאביצה, שהיה בלתי ניתן לעצירה, הכדור עבר דרך הבלמים של חיפה, שנותרו חסרי מענה והתוצאה, כאמור, פנדל ואדום. כישלון הגנתי אחד גדול. 

ניר קלינגר (עמרי שטיין)

גיא לוזון, מבחינתו, בא מוכן למשחק, באותו מערך בדיוק כמו יריבו קלינגר.  אמנם היה לו קצת מזל בגלל האדום שספגה היריבה העירונית, אך הוא ידע והעריך את החולשות של יריבתו. כדורי העומק שהוכנסו בין הבלמים לא קרו סתם, הם היו מתוכננים. 

השינוי שעשה לוזון כאשר עבר מחמישה שחקני הגנה לרביעייה הוכיח את עצמו, רוקאביצה עבר לשחק בצד ימין ונתן מיידית את ה-0:2, במהלך שהזכיר את רוקאביציה של בית”ר, שמגיע עם המהירות והתנועה עם הפנים לשער. בכדורגל המודרני לא מעט קבוצות משחקות בשיטות שונות, כדי לעשות זאת הן צריכות להיות מאומנת, אינטליגנטיות וחכמות.

גיא לוזון (עמרי שטיין)

שחקן הרכש החדש של הירוקים, קאיו הברזילאי, נראה יוצא מן הכלל, אך הוא רחוק מאוד מכושר משחק מלא. רכש נוסף, אופיר מזרחי, נראה טוב גם כן. אני שמח שרועי קהת, שנכנס כמחליף, הבקיע צמד ונכנס לעניינים, זה יוסיף לו את הביטחון שהיה חסר לו לקראת המשחקים הבאים. 

לסיכום, מה שבטוח הוא שאנחנו הולכים לראות מכבי חיפה שונה בהמשך. הקבוצה רוצה להביא עוד בלם, פליימייקר וחלוץ. גל אלברמן חייב שחקנים יצירתיים לידו, לוותר על גילי ורמוט בהרכב זה לוקסוס גדול מדי, חייב להיות שחקן יצירתי שיעשה את ההבדל.