שלב הבתים של הליגה האירופית יגיע מחר (חמישי) לסיומו כאשר במוקד, ריאל סוסיאדד תארח ב-22:05 את זניט סנט פטרסבורג לקרב ישיר על ראשות בית 12, בעוד אתלטיק בילבאו תפגוש את זוריה האוקראינית למשחק ראש בראש על הכרטיס לשלב 32 האחרונות. בנוסף, הכוכב האדום בלגרד וקלן ינסו להצטרף לארסנל ולעלות מבית 8.

בית 1

סלביה פראג – אסטנה (20:00)

קרב ישיר על הכרטיס לשלב 32 האחרונות. הצ’כים מגיעים להתמודדות לאחר ארבעה משחקים רצופים ללא הפסד בכל המסגרות ויודעים כי מאחר והם מחזיקים ביתרון של נקודה על פני יריבתם, הם יכולים להסתפק בתיקו. מנגד, הקזחים שעד כה הצליחו לנצח בשלב הבתים רק את מכבי תל אביב, יצטרכו להתעלות על עצמם, להתאושש מההפסד לוויאריאל במחזור הקודם ולגנוב ניצחון, שיעניק להם את המקום השני בבית.

שחקני סלביה פראג. יחגגו בדרך לשלב הבא? (נעם מורנו)

משחק נוסף:

עוד באתר:

ויאריאל – מכבי תל אביב (20:00)

בית 2

דינמו קייב – פרטיזן בלגרד (20:00)

שתי הקבוצות כבר הבטיחו את השתתפותן בשלב 32 האחרונות, אך האוקראינים מובילים את טבלת הבית עם 10 נקודות, וזקוקים לתיקו בלבד כדי לשמור על ראשות הבית גם בסיום שלב הבתים. הסרבים מגיעים להתמודדות במומנטום נפלא לאחר 15 משחקים רצופים ללא הפסד בכל המסגרות, אך אם ברצונם לגנוב את המקום הראשון בבית, הם חייבים לנצח את דינמו, שניצחה בשלושת משחקיה האחרונים. 

שחקני דינמו קייב (רויטרס)

משחק נוסף:

יאנג בויז – סקנדבראו (20:00)

בית 3

הופנהיים – לודוגורץ (20:00)

הגרמנים אמנם כבר איבדו סיכוי לעלות לשלב 32 האחרונות, אך ישמחו לסיים את העונה האירופית שלהם בטעם טוב, לברוח מהמקום האחרון בבית ולחבר ניצחון שני ברציפות לאחר ה-0:4 האדיר על לייפציג במחזור הקודם. מנגד, הבולגרים זקוקים לנקודה אחת בלבד על מנת להבטיח את הכרטיס לשלב הבא, כאשר אם הם יפסידו, ואיסטנבול בסקשהיר תנצח את בראגה, לודורגץ תסיים במקום השלישי ותודח.

שחקני לודוגורץ (נעם מורנו)

איסטנבול בסקשהיר – בראגה (20:00)

הטורקים, שנמצאים במומנטום נהדר לאחר תשעה משחקים רצופים ללא הפסד, נמצאים במקום השלישי בבית עם 5 נקודות בלבד ומוכרחים לנצח ולקוות להפסד של לודוגורץ אם ברצונם להעפיל לשלב 32 האחרונות של המפעל. מנגד, הפורטוגלים כבר הבטיחו את הכרטיס לשלב הבא, אך רוצים גם להבטיח לעצמם את המקום הראשון בבית וזקוקים לניצחון כדי להיות תלויים בעצמם. אם בראגה תאבד נקודות ולודוגורץ תנצח, הקבוצה הבולגרית תגנוב את הבכורה.

שחקני בראגה (טוויטר)

בית 4

רייקה – מילאן (20:00)

הקרואטים איבדו סיכוי להעפיל לשלב הבא מאחר ואא”ק אתונה, שנמצאת במקום השני עם שלוש נקודות יותר עדיפה על פני רייקה במסגרת המפגשים בין הקבוצות. מנגד, הרוסונרי של ג’נארו גאטוסו אמנם כבר הבטיחו את ראשות הבית, אך ינסו להתאושש לאחר ה-2:2 הדרמטי והמאכזב מול בנבנטו במשחק הבכורה של המאמן החדש על הקווים.

ג'נארו גאטוסו (טוויטר)

אוסטריה וינה – אא”ק אתונה (20:00) 

קרב ישיר על המקום השני בבית והכרטיס לשלב 32 האחרונות. האוסטרים אמנם רחוקים 3 נקודות מאא”ק השנייה, אך אם ינצחו ישתוו ליוונים ויחלפו על פניהם בשל עדיפות במפגשים בין שתי הקבוצות, זאת לאחר שנפרדו ב-2:2 במשחק שנערך ביוון. מנגד, האתונאים מגיעים במומנטום חיובי לאחר תשעה משחקים רצופים בכל המסגרות ללא הפסד ובמצב עניינים בו תיקו יספיק על מנת להעפיל מהמקום השני. 

בית 5

אטאלנטה – ליון (20:00)

שתי הקבוצות כבר הבטיחו את מקומן בשלב 32 האחרונות, אך ישמחו להעפיל מהמקום הראשון בבית בכדי לקבל הגרלה נוחה יותר. שתי הקבוצות צמודות בטבלת הבית עם 11 נקודות, אך לאיטלקים יתרון בשל יחס שערים עדיף. במצב העניינים שנוצר, לחבורה מברגאמו יספיק רק תיקו, בעוד הצרפתים יהיו חייבים לנצח אם ברצונם לקטוף את פסגת הבית. 

שחקני אטאלנטה (טוויטר)

משחק נוסף:

אפולון לימאסול – אברטון (20:00)

בית 6

קופנהאגן – שריף טיראספול (20:00)

לאחר שהפסידו ארבעה מחמשת המשחקים האחרונים בכל המסגרות, הדנים רוצים לגנוב את הכרטיס לשלב 32 האחרונות ברגע האחרון, כאשר ניצחון ישיג להם את המטרה. מנגד, המולדבים, שיכולים להסתפק בתיקו, נעצרו במחזור האחרון בליגה המקומית לאחר 21 משחקים רצופים בכל המסגרות ללא הפסד ועדיין לא הפסידו משחק אחד בשלב הבתים של הליגה האירופית. 

זלין – לוקומוטיב מוסקבה (20:00)

לאחר ארבעה ניצחונות רצופים בכל המסגרות, הרוסים יכולים להסתפק בתיקו בלבד על מנת להבטיח את הכרטיס לשלב 32 האחרונות, אך ישמחו לנצח אם ברצונם לשמור על סיכוי מסוים לעלות לשלב 32 האחרונות מהמקום הראשון בבית. מנגד, הצ’כים אמנם יסיימו במקום האחרון בבית, אך ינסו להפתיע ולהשיג את ניצחון הבכורה שלהם דווקא במחזור הסיום של שלב הבתים.

בית 7

 

סטיאווה בוקרשט – לוגאנו (22:05)

סטיאווה, בדומה לפלזו, הבטיחה כבר את העפלתה מהבית בו משחקת גם הפועל ב”ש, והשאלה היא רק מי תסיים ראשונה. במקרה שפלזן לא תנצח, המקום הראשון יהיה של הרומנים בכל מקרה. במקרה שהצ’כים ינצחו ב”טוטו טרנר”, הרומנים יהיו חייבים לנצח בביתם את השווייצרים, שאיבדו סיכוי להעפיל לשלב 32 האחרונות. 

משחק נוסף:

הפועל באר שבע – ויקטוריה פלזן (22:05)

 

בית 8

ארסנל – באטה בוריסוב (22:05)

התותחנים, שכבר הבטיחו את ראשות הבית, ינסו להתאושש לאחר ההפסד 3:1 למנצ’סטר יונייטד במחזור הקודם בליגה האנגלית ולסיים את שלב הבתים בטעם טוב. מנגד, הבלארוסים שמגיעים במומנטום חיובי לאחר חמישה משחקים רצופים ללא הפסד, חייבים להפתיע באצטדיון האמירויות ולנצח ולקוות לתיקו בין קלן והכוכב האדום בלגרד כדי לגנוב את הכרטיס השני לשלב 32 האחרונות. 

ארסן ונגר (רויטרס)

הכוכב האדום בלגרד – קלן (22:05)

קרב ישיר על המקום השני בבית. לאחר 11 משחקים רצופים ללא הפסד, הסרבים רוצים להשיג את הכרטיס לשלב 32 האחרונות ולשם כך יכולים להסתפק בתיקו (בתנאי שבאטה בוריסוב לא תנצח את ארסנל) בשל הניצחון על קלן 0:1 במפגש הראשון ביניהן. מנגד, הגרמנים חייבים לנצח אם ברצונם להצטרף לארסנל בשלב הבא, אך לשם כך יצטרכו להתאושש לאחר שני משחקים רצופים ללא ניצחון. 

בית 9

מארסיי – זלצבורג (22:05)

קבוצתו האוסטרית של מונאס דאבור כבר הבטיחה לעצמה את ראשות הבית, אך תנסה להמשיך את המומנטום החיובי לאחר 19 משחקים רצופים בכל המסגרות ללא הפסד. מנגד, הצרפתים, לאחר שישה משחקים רצופים ללא הפסד, יכולים להסתפק בתיקו כדי להשיג את הכרטיס השני לשלב 32 האחרונות.

מונס דאבור (רדאד ג'בארה)

ויטוריה גימראייש – קוניאספור (22:05)

שתי הקבוצות יכולות לגנוב את המקום השני ואת הכרטיס לשלב הבא אם ינצחו, אך לשם כך, צריכות שזלצבורג תנצח את מארסיי במשחק השני בבית. הפורטוגלים ינסו להמשיך במומנטום החיובי ולחבר ניצחון שלישי ברציפות, בעוד הטורקים יצטרכו להתאושש לאחר התבוסה 3:0 לבורסאספור במחזור הקודם בליגה הטורקית. 

בית 10

זוריה – אתלטיק בילבאו (22:05)

בעוד הספרדים יכולים להסתפק בתיקו, האוקראינים חייבים לנצח כדי לגנוב את המקום השני בבית ואת הכרטיס לשלב 32 האחרונות. הבאסקים של קוקו סיגאנדה ינסו לחזור למסלול הניצחונות לאחר שלושה משחקים רצופים בהם סיימו פעמיים בתיקו בליגה והודחו מהגביע הספרדי על ידי פורמנטרה מהליגה השלישית. 

שחקני בילבאו חוגגים (La Liga)

משחק נוסף:

הרטה ברלין – אוסטרסונדס (22:05)

בית 11

משחקים נוספים:

ויטסה ארנהם – ניס (22:05)
זולטה וארחם – לאציו (22:05)

תמונת הבית סגורה – לאציו הבטיח עלייה מהמקום הראשון וניס תסיים במקום השני, כך ששני המשחקים הם לפרוטוקול בלבד.

בית 12

ריאל סוסיאדד – זניט סנט פטרסבורג (22:05)

קרב על ראשות הבית. שתי הקבוצות כבר הבטיחו את הכרטיס לשלב הבא, כאשר הרוסים מגיעים להתמודדות מהמקום הראשון עם 13 נקודות ויכולים להסתפק בתיקו כדי לעלות מהמקום הראשון. מנגד, הספרדים ינסו להתאושש לאחר שלושה משחקים רצופים ללא ניצחון ולנקום בזניט על ה-3:1 במשחק הראשון ברוסיה. 

שחקני זניט חוגגים (איציק בלניצקי)

משחק נוסף: 

ורדאר – רוזנבורג (22:05)