חואן מרטין דל פוטרו הארגנטינאי הבהיר היום (חמישי) למדורג 3 בטורניר שנחאי, אלכסנדר זברב בן ה-20, שדרכו לקביעות בצמרת תעבור דרך הרבה מכשולים, כאשר חזר מולו מפיגור של מערכה לניצחון 6:3, 6:7(5) ו-4:6 בשמינית הגמר.

כשזברב נשבר במערכה השלישית ל-3:2 הוא ניפץ את המחבט שלו, תופעה שהפכה אצלו להרגל בשבועות האחרונים. "זה מאוד מתסכל להישבר רק פעם אחת במשחק ולהפסיד. אני עצבני מאוד", אמר הגרמני וכשנרגע מסר את המחבט המנופץ לאחד הצופים.

רוג'ר פדרר המדורג שני לא התקשה מול אלכסנדר דולגופולוב האוקראיני וניצח 4:6 ו-2:6 תוך שעה בדיוק. פדרר ישחק ברבע הגמר מול רישאר גסקה שניצח בדרבי צרפתי ארוך ומתיש  את ז'יל סימון 5:7, 7:6(5) ו-3:6..

אלכסנדר זברב (רויטרס)

דל פוטרו יחכה ברבע גמר הטורניר מסדרת המאסטרס לג'ון איסנר או ויקטור טרויצקי. גרגור דימיטרוב הבולגרי ניצח את סאם קווארי 3:6 ו-6:7(3) ויפגוש את הראשון בעולם רפאל נדאל שעלה לרבע הגמר עם 3:6 ו-1:6 על פאביו פוניני האיטלקי. מרין צ’יליץ’ הקרואטי ניצח את סטיב ג'ונסון 6:7(1) ו-4:6.

הרכב אליפות סוף השנה בסינגפור אצל הנשים נקבע סופית אחרי שג'ו קונטה פרשה מטורניר הקרמלין קאפ עקב פציעה. בסינגפור ישחקו סימונה האלפ, גרביניה מוגורוסה, קרולינה פלישקובה, אלינה סביטולינה, קרולין ווזניאקי, ונוס ווליאמס, ילנה אוסטפנקו ו-קרולין גארסיה.