עיריית ירושלים בראשות ראש העיר, ניר ברקת, השיקה היום (שלישי) את מרתון “ווינר” ירושלים הבינלאומי השמיני, אשר יתקיים ב-9 במרץ, בסימן 50 שנה לאיחוד העיר ו-70 שנה לעצמאות המדינה.

ההשקה התקיימה במסעדת “קדמא” אל מול חומות העיר העתיקה, כאשר ראש העיר חשף את חולצת המירוץ ונעלי המרוץ הרשמיים של נותנת החסות הראשית, “ניו באלאנס”. כמו כן, השיק השף, שלום קדוש, את מנת הפסטה המיוחדת לכבוד המרתון. בין הנוכחים נראו מחזיק זכויות ניהול בית”ר ירושלים, אלי אוחנה, יחד עם שחקני הקבוצה, דוד קלטינס ואנתוני וארן, קפטן הפועל קטמון, אבירם ברוכיאן, יחד עם מנהלה המקצועי, שי אהרון, ומנכ”ל הטוטו, איציק לארי.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קלטינס: אנחנו במרתון והדרך ארוכה

עוד באתר:

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שירוץ כמו מדי שנה במרתון, דיבר על האירוע: “אני רוצה לספר לכם שלפני 8 שנים השתתפתי במרתון בניו יורק, שם קיבלתי החלטה שאנחנו נרים מרתון בירושלים. עד אז היה חצי מרתון רחוק מהעין, רחוק מהלב והחלטתי שאנחנו רוצים להגיע לסנטדרט בינלאומי גבוה ולשים את ירושלים במרכז המפה ולהציג אותה בגאווה על הנכסים היפים שיש לה ובאותה הזדמנות להרוויח רווח כפול ומכופל. ראשית להרוויח יותר מודעות לספורט, לרתום משפחות וצעירים כי יש לנו עיר מאוד מיוחדת בדרך בה היא מאחדת קהילות ולהרוויח יותר תיירים. השנה יגיעו למעלה מ-3,000 רצים מרחבי העולם, אחד מעשרה יהיה מחו”ל ששמע על המרתון בעבר והסכים להשתתף בו. אני רוצה לאחל לכולנו שיהיה מזג אוויר טוב ושיעבור בבטחה, שיהיה לנו מרתון מרתק ומעניין שנוכל להמשיך להתגאות בו בהצלחה רבה”.

ניר ברקת (אורן בן חקון)

“מרתון ירושלים אולי אירוע הריצה המלהיב בארץ ואנחנו נערכים ומתרגשים כמדי שנה”, אמר איציק קורנפיין, מחזיק תיק הספורט בעיר ירושלים והוסיף על הגידול בכמות האנשים מדי שנה: “כל תרבות הריצה בעולם הולכת וגדלה, גם בארץ אוהבים לרוץ ונפתחים מרוצים כמעט בכל עיר. אבל כל מי שמגיע למרתון ירושלים חוזר אחרי זה למרתון, דרך אגב זה המרתון הכי מאתגר כי בירושלים יש עליות וירידות, אבל רצים בעיר העתיקה ומול נופים כאלה מקסימים. זה חוויה שקשה להסביר במילים ופשוט צריך לבוא לרוץ”.

אלי אוחנה, ניר ברקת ואיציק קונרפיין (אורן בן חקון)

ההצלחה של בית”ר: “קודם כל צריך להחמיא לקבוצה, היא משחקת את הכדורגל הכי מלהיב בארץ, מבקיעה הכי הרבה שערים וכל משחק כיף לראות אותם. למרות כל הרעש שהתחילו ברגל שמאל עם פיטורי המאמנים והרעש התמידי סביב הקבוצה, זה מתחיל להזכיר את בית”ר לפני עשור ושני עשורים. קבוצה שכל הזמן מייצרת עניין, כל הזמן בתודעה וככה אנחנו הירושלמים אוהבים לראות את בית”ר רצה, מנצחת, מלהיבה והלוואי שימשיכו ככה”.

שי אהרון, אלי אוחנה ואיציק לארי (אורן בן חקון)
אבירם ברוכיאן (אורן בן חקון)

דוד קלטינס, קשרה של בית”ר ירושלים, פרגן לחברו לקבוצה, אנתוני וארן, על השאלה מי היה מסיים את המרתון ראשון: “האמת, אנתוני בתור חלוץ הוא רץ בכמות שלא הכרתי במיוחד מאז שהגיע לבית”ר. יש לו כושר גופני מצוין, לא רק כושר הבקעה”.

דוד קלטינס (אורן בן חקון)

המשך העונה בליגה: “זה מרתון והדרך עוד ארוכה, אנחנו בחצי הדרך עכשיו. כמו במרתון צריך להמשיך לעשות תוצאה טובה לאורך הדרך אז גם אנחנו העונה משתדלים לאבד כמה שפחות נקודות ובאמת להציג יכולת טובה ולהתקדם”.