ליגת הנוער תחזור בסוף השבוע לפעילות אחרי שלושה שבועות, אבל נראה שאנשי קבוצת בני סכנין טרם נרגעו מהמפגש האחרון מול קבוצת הנוער בית"ר ירושלים שהסתיים ב-2:3 לזכות נציגת המגזר, במשחק שהתקיים במגרש בכאוכב.

לטענת בני סכנין, בסיום המשחק, בזמן ששחקני סכנין רצו כמקובל בסיום משחקי נוער להגיע וללחוץ ידיים לשחקני בית"ר, נשמעה קריאה רועמת מצד מי ששימש באותה עת מנהל מקצועי בקבוצה מהבירה והיום אחראי על נבחרות ישראל ועל תחום ההדרכה עומר עצמוני, שלא ללחוץ את ידי שחקני היריבה ולעזוב את המקום. בסביבתו של עצמוני הבהירו: ״הוא לא גזען, להפך יש לו הרבה חברים במגזר הערבי ויחסים מעולים. הוא פשוט חשש בגלל מה שהיה בעבר. הוא האחרון שאפשר להגיד שמתנהל כגזען״. 

שחקני בית"ר ירושלים חוגגים (נעם מורנו)

לטענת אנשי הקבוצה מהמגזר הם נותרו בהלם מוחלט ובמקום התנהלו דין ודברים לא פשוטים בין מאמן השוערים של סכנין עיד ברבארה שאמר את אשר ליבו. מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער בסכנין ושחקן העבר שאדי זבידאת אמר: "לאורך שנים אנחנו מנסים להשריש בשחקנים הצעירים שלנו דו קיום ואחווה בין העמים. עוד לפני המשחק קיימנו טקס והכל עבר ספורטיבי והוגן. מאז שאני בתפקיד, כבר שלוש שנים אנחנו מקבלים את בית"ר בצורה מכובדת עם כיבוד ושתייה. בסיום המשחק שלחנו את כל השחקנים שלנו והצוות המקצועי ללחוץ ידיים. מסיבה לא ברורה, אותו מנהל מקצועי של בית"ר, עומר עצמוני, אמר לשחקני הנוער של בית"ר ‘אל תלחצו להם ידיים’ ועוד כמה דברים שזרק”.

עוד הוסיף זבידאת: “השחקנים שלנו היו בהלם מוחלט. מי שהגיב היה מאמן השוערים שלנו עיד ברבארה שבהחלט ביקר את ההתנהגות והדברים של עצמוני. אני השתקתי את ברבארה והסבתי את תשומת לב השופט המרכזי למקרה הזה. לא ברור לנו מה עלה לעצמוני בראש ומאיזה סיבה אמר את הדברים. העדפנו לא להתעמת ולעזוב את המקום. עדכנתי את ראשי המועדון בנושא הזה והם לדעתי טיפלו בנושא מול בית"ר. אני חייב לומר שהייתי בהלם מוחלט מהמקרה. גם מאמן הנוער בבית"ר הגיע ואמר שאין לו מושג מה עבר על עצמוני באותם רגעים . מוזר לי מאוד שהוא קיבל תפקיד בהתאחדות שם דוגלים בדו קיום. יש וצריך לבדוק את הנושא לעומק כי לא הייתה סיבה שיגיד את הדברים. כולם ואני שמענו את עצמוני אומר לשחקנים שלו לא ללחוץ ידיים לשחקני סכנין".

שחקני הנוער של בני סכנין (עמרי שטיין)

עיד ברבארה שלא יכול היה לספוג את הנושא והתעמת מילולית עם עצמוני אמר: "היינו בהלם מוחלט ממה שכולם שמעו וראו .עצמוני אמר לשחקנים שלו שלא ילחצו לנו ידיים ושלא יתקרבו אליינו ואין צורך בשלום שלנו. באתי אליו ואמרתי לו שזה לא יפה מה שהוא אומר כי הוא מעביר מסר שלילי לבני הנוער. ניסיתי להבין ממנו מה קרה ולמה אמר את הדברים. זה לא מקובל מה שהיה שם. השחקנים של בית"ר והמאמן שלהם היו בהלם מוחלט והם לא לחצו ידיים. לפני המשחק היו שלטים לא לאלימות ולא לגזענות .מעניין אם הם היו מנצחים ההוראה של עצמוני הייתה אחרת. אני מופתע לגמרי כי השחקנים של בית"ר היו עשר. איזה מסר הם קיבלו. אמרנו לשחקנים שלנו  שבשל ההוראה יירדו מהמגרש".

עצמוני עצמו הוסיף בנוגע לפרשה: "נגמר המשחק, השחקנים לחצו ידיים בסיום ואז כל קבוצה הלכה לצד שלה. אחרי זה רצו שחקני סכנין לבוא אלינו כדי ללחוץ שוב פעם ידיים ואני זכרתי שלפני שנתיים היה מקרה דומה שבאנו אנחנו ללחוץ להם ידיים וזה כמעט התפתח למכות. אז הפעם אמרתי שלא צריך, שאפשר לוותר. אני באופן אישי לחצתי את היד למאמן שלהם. אנחנו תמיד מארחים את סכנין בצורה יפה ולהיפך, מערכת היחסים מצוינת. מי שינסה לתלות בי או בבית"ר גזענות, טועה ומטעה”.