סנסציה על החימר ברומא. דומיניק תים בן ה-23 עצר את רפאל נדאל אחרי 17 נצחונות רצופים על המשטח האדום כשגבר עליו היום (שישי), ברבע גמר טורניר רומא אחרי משחק אדיר 4:6 ו-3:6. נדאל ניסה לראשונה בקריירה לזכות בטורנירי מונטה קרלו, ברצלונה, מדריד ,רומא והרולאן גארוס, אבל נעצר עי האוסטרי, השמיני בעולם, ויחזור למגרשים בפאריס בעוד כשבוע וחצי.

כזכור, תים הפסיד לנדאל בשבוע שעבר בגמר טורניר מדריד אחרי קרב צמוד והפעם הגיע עם בטחון מנטלי והצליח כבר בפתיחה לברוח ל-1:5 מדהים. נדאל חזר ל-4:5, אבל תי’ם הגיש למערכה בהצלחה. במערכה השניה האוסטרי שוב היה בשיאו, שבר ל-3:4, הציל 3 נקודות שבירה במשחקון הבא ושבר שוב בדרך לנצחון החימר הגדול בקריירה שלו, מול נדאל שנמצא בשיאו. כעת ימתין תים למנצח במשחק המסקרן בין השני בעולם נובאק ג'וקוביץ לחואן מרטין דל פוטרו, שמשחקם הופסק עקב גשם ביתרון 2:6, 2:1 לסרבי.

דומיניק תים חוגג (רויטרס)

עוד באתר:

אלכסנדר זברב בן ה-20, גם הוא מכוכבי הדור הבא, עלה לראשונה בקריירה שלו לחצי גמר טורניר מאסטרס 1000 כשניצח את השישי בעולם מילוש ראוניץ’ הקנדי 6:7(4) ו-1:6. זברב יפגוש בחצי הגמר את ג'ון איזנר האמריקני שהתעורר אחרי תרדמה ארוכה בטורניר מצוין וניצח אחרי דרמה את מרין צ’יליץ’ הקרואטי 6:7(3), 6:2 ו-6:7(2).

סימונה האלפ בחצי הגמר

אצל הנשים ממשיכה סימונה האלפ הרומניה את הרצף הנהדר שלה כשהשיגה נצחון תשיעי רצוף ברבע הגמר והפעם על קוטלת הענקיות והפתעת הטורניר אנט קונטבייט האסטונית 2:6 ו-4:6. האלפ שזכתה במדריד בשבוע שעבר ומסמנת את עצמה כמועמדת המובילה לזכייה ברולאן גארוס תפגוש בחצי הגמר את קיקי ברטנס ההולנדית שגברה על דריה גברילובה האוסטרלית 3:6 ו-3:6. 

אלינה סביטולינה האוקראינית הצטרפה למעמד חצי הגמר אחרי נצחון נהדר על המדורגת 3 בעולם קרולינה פלישקובה הצ'כית 2:6 ו-6:7(9). סביטולינה תפגוש בחצי הגמר את אלופת הרולאן גארוס 2016, גרביניה מוגורוסה הספרדיה(7)  שלראשונה בקריירה  גברה על ונוס וויליאמס 2:6, 6:3 ו-2:6. 

בתוך כך הודיעה היום מריה שראפובה שלא קיבלה כרטיס חופשי לרולאן גארוס כי היא לא תגיש בקשה דומה לטורניר ווימבלדון ותנסה להגיע לטורניר דרך המוקדמות , מה שיגרום בוודאי להתענינות שיא בשבוע שלפני הטורניר