יצרנית המשחקים ‘בליזארד’ מנסה להוביל מהפכה בתחום משחקי הרשת דרך משחק המחשב Overwatch, על פיה המוטיב העירוני, שעל פיו כל קבוצה מייצגת עיר, יחליף את תבנית הארגונים הקיימת. שיטת הזיכיונות העירוניים מקובלת מאד בארה"ב, כשאת זיכיון המחיר קובעים בהתאם לנפח השוק המקומי. בליזארד משקיעה משאבים רבים בהנהגת השיטה האזורית, כשעל פי גורמים בחברה, המנכ"ל בובי קוטיק משקיע לפחות מחצית מזמנו כדי לקדם את הנושא.

יתרה מכך, הדיווחים מספרים, כי שני מועדוני הענק מליגת ה-NFL, ניו אינגלנד פטריוטס ומיאמי דולפינס, חתמו על זיכיונות לשני האזורים הכי יקרים ליגה, במחיר של 15 מליון דולר לזיכיון, וזאת למרות שמועד פתיחת הליגה וחוקיה עדיין לא ידועים לשחקנים ולאוהדים.

עוד באתר:

ומה הסיבה לכניסת האימפריות הללו לתחום אתם שואלים? במרץ השנה יצא דוח של מורגן סטנלי, אשר מעריך את השוק של ליגת ה-Overwatch העתידית לקום, על פי מדדים של צפייה, פרסום וגורמים אחרים, בסכום שאם קצת מזל ובהערכות אופטימיות, יכול לייצר כ- 720 מליון דולר בשנה, סכום שעולה על ההכנסה של הליגה השנייה באנגליה. כעת, ניתן רק לקוות שגם גורמים בארץ יתחילו להתעניין במה שיכול להיות מקור הכנסה גדול מאד בשוק הספורט שגדל במהירות בעולם כולו.