הנהלת ספרטק מוסקבה, שמחזיקה בידה כבר כרגע שחקן פיפא בכיר בשם סרגיי "KEFIR" ניקיפורוב נכנסת עוד יותר לעולם ה-eSports. אחרי שראתה את ההצלחה עם השחקן, החליטה הקבוצה להעמיק את השקעותיה בתחום הספורט האלקטרוני בשלושה כותרים פופולריים: Dota 2, Counter strike:global offensive ו-League of legends.

על מנת לעשות זאת, הם החליטו לקלוט לשורותיה את הקבוצה החצי מקצוענית ב-Counter strike בשם Rush3D, אך בעולם ה-MOBA (משחק של 5 על 5 שמטרתו היא להרוס את המבנה הראשי של הקבוצה השנייה) שבו שולטים Dota 2 ו-league of legends הוחלט על שיתוף פעולה עמוק עם Empire שבסיסו הוא גם במוסקבה.

עוד באתר:

ל-Empire, ארגון שהוקם עוד ב-2004, יש הצלחות רבות והוא כולל קבוצות גם ב-DOTA 2 וגם ב-league of legends ונחשב לארגון מוביל באזור חבר העמים, כי במשחקים אלקטרוניים מרחק גאוגרפי משפיע על ביצועים, מה שנקרא Ping, הזמן שעובר מהעברת הפעולה עד שהמחשב מבצע.

לכן שיתוף פעולה שכזה בין שני ארגונים שתמיד רוצים להיות בחוד החנית הוא הגיוני ביותר. בנוסף, במהלך השנה האחרונה המומנטום היה עם אזור CIS וכניסה של ספרטק מוסקבה כנראה רק תגדיל את השוק שגדל בקצב מהיר גם ככה. ספרטק מוסקבה אינה הקבוצה המקצוענית הראשונה שעושה זאת ושאלקה נכנסה לתחום ה-eSports כבר לפני כשנה ונחלה הצלחה רבה.