המועצה הציבורית לקידום ספורט נשים “אתנה” ערכה היום (שישי) את האירוע השנתי שלה, “אתנה הולכות רחוק” זו השנה ה-20, בהשתתפות מספר שיא של כ-15,000 נשים ונערות שהגיעו לספורטק בתל אביב כדי לקחת חלק באירוע. באירוע הוקמו מתחמי ספורט שונים, ענפי הכדור, מתחם מאמאנט, גלגליות, חץ וקשת, אתנה Challenged, מתחמי כושר ועוד. בנוסף התקיימה הצעדה המסורתית למרחק של 5 ק”מ.

יושבת ראש אתנה, מיכל כפרי אמרה: “מדובר באירוע הספורט הגדול ביותר בארץ, יש פה כ-4,000 תלמידות שהגיעו וכ-10,000 נשים. אנחנו פועלות בשני מישורים, גם דרך הילדות וגם דרך האימהות. מגיעות לפה אימהות עם הילדות שלהן שעוסקות בספורט ורואות שזה קודם כל כיף. המטרה היא שכמה שיותר בנות ונשים יעסקו בספורט, עממי ותחרותי. כשעומדים פה רואים את העוצמה של ספורט הנשים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אתנה הולכות רחוק בספורטק תל אביב

עוד באתר:

מנכ”לית אתנה, עומרית ינילוב הוסיפה: “המטרה שלנו היא לשנות את עמדות הציבור בנוגע לספורט נשים ואירועים כאלה הם חלק מהתהליך שלנו. זו אמירה משמעותית, יש כל כך הרבה יתרונות בעיסוק בספורט, הכוונה היא שאמהות ונערות וילדות יעסקו בספורט ומתוכן חלק ילכו לספורט התחרותי”.

מיכל כפרי (נעם מורנו)

שגרירת אתנה והזוכה הטרייה בגביע המדינה לנשים, מורן לביא, הגיעה גם היא לאירוע אחרי לילה של חגיגות: “הגביע נשאר אצל חברה מהקבוצה, הגעתי לפה היום במסגרת התפקיד שלי באיגוד הטניס. אנחנו מקימות פה מתחם ספורט כדור שבו נשים וילדות מתנסות בכל מיני סוגי ספורט עם כדור, מקבלות ניקוד ופרס בסוף כשהמטרה היא לחשוף אותן לכמה שיותר סוגי ספורט”.