שראפובה לא תקבל כרטיס חופשי לרולאן גארוס
האיגוד הצרפתי החליט שלא להעניק לטניסאית הרוסייה שחזרה מהשעיה מקום אוטומטי בהגרלה הראשית. מכיוון שדירוגה נמוך מדי, היא לא תשתתף בגראנד סלאם
מאת שי אלון 16/05/2017 20:20
מריה שראפובה (רויטרס)

איגוד הטניס הצרפתי המנהל את הרולאן גארוס הודיע היום (שלישי) כי לא יוענק כרטיס חופשי למריה שראפובה. המשמעות, הטניסאית הרוסייה שחזרה מהשעיה לא תשתתף כלל בטורניר הגדול, שכן דירוגה נמוך מדי כדי להיכנס להגרלה הראשית.

כזכור, שראפובה חזרה לאחרונה מהשעיה של 15 חודשים עקב שימוש בחומרים אסורים מה שגרם לה לאובדן נקודות דירוג רבות ולהידרדרותה משמעותית בדירוג  העולמי (מדורגת כיום 211 בעולם), אשר לא יכול לאפשר לה אפילו כניסה לטורניר המוקדמות, לא כל שכן להגרלה הראשית.

מריה שראפובה (רויטרס)

עוד באתר:

עקב כך, היא מסתמכת על כרטיסים חופשיים כדי להיכנס להגרלה הראשית בטורנירים הגדולים ואכן קיבלה אותם בטורנירים האחרונים במדריד ובשטוטגרט. עם זאת, כל העת היו קריאות, כולל של טניסאיות יריבות של שראפובה, אשר קראו כל העת שלא להעניק לה כרטיסים חופשיים, בגלל סיבת השעייתה, שימוש בחומרים אסורים, מה שהשפיע כנראה גם על ההחלטה. ההחלטה של מארגני הרולאן גארוס שמה לחץ מיוחד על מארגני טורניר ווימבלדון, שיצטרכו לקבל החלטה בעניין הכרטיס החופשי לשראפובה במהלך השבועיים הקרובים.

ראש האיגוד הצרפתי (ה-FFT), ברנרד ג’ודיצ’לי אמר לאחר פרסום ההחלטה: “היא כנראה תהיה מאוכזבת מאוד, אך זה האחריות שלי להגן על המשחק, שישוחק ללא ספקות בתוצאות”. כמו כן אמר כי הוא הודיע לטניסאית על ההחלטה באופן אישי.

בינתיים, מריה שראפובה, שעלתה לשחק אחרי שמיעת ההחלטה בגינה על הכרטיס לרולאן גארוס פרשה ממשחקה בסיבוב השני מול מריאנה לוצ’יץ’ בארוני הקרואטית כשהיא מוליכה 6:4, 3:6 ו-1:2 בשל פציעה בירך.


... תגובות בטעינה ...