צ'מטאי קורלימה שברה הערב (חמישי) את השיא הישראלי בריצה ל-10,000 מטר, כשעצרה את השעון על 32:43.89 דקות ושיפרה את שיאה בן 15 השנים של נילי אברמסקי ב-35.96 שניות. בגברים, גירמה אמרה זכה בתואר ושלושה אתלטים נוספים קבעו את הקריטריון לאליפות אירופה מתחת לגיל 23.

המעטפת התומכת בה מצויה קורלימה במכבי תל אביב אפשרה לכל הסובבים אותה לדבר על שבירת השיא הישראלי בביטחון די מוחלט ובשלבים האחרונים של המירוץ כבר היה ברור שהשיא הישראלי לא יחזיק מעמד עוד זמן רב. בתום 10 הקילומטרים חצתה הרצה את קו הגמר עם חיוך מאוזן לאוזן ובנוסף לשבירת השיא הישראלי היא גם שיפרה את שיאה האישי בלא פחות מ-2:17.44 דקות.

עוד באתר:

קורלימה שמרה כמובן על תוארה ב-10,000 מ' מהשנה שעברה והיא מחזיקה רק השנה כבר בשלושה תארים, כאשר התואר הנוכחי מצטרף לאלו בריצות השדה והכביש ל-15 ק"מ. מי שסיימה את המירוץ בצמקום השני היא פנינה לוקאטו הקנייתית עם תוצאה של 32:50.37 ד', לפני מסרנט בירו פיטה מאתיופיה שקבעה 34:25.73 ד'.

שנייה בין הישראליות (מקום רביעי כללי) סיימה אירנה קונובלוב, בעוד אזאוונט טקה זכתה בארד. אצל הגברים בלאי טילאהון בזאב מאתיופיה, קטף את הבכורה, כשהקדים את גירמה אמרה שקטף את המקום השני וזכה בתואר הישראלי. קלמנט דוקטור פריאונו האתיופי הגיע שלישי ואיימרו עלמיה סיים שני בין הישראלים ובמקום הרביעי הכללי.

בוקאיו מלדה הגיע שלישי בין הישראלים וקבע את הקריטריון לאליפות אירופה מתחת לגיל 23 ביחד עם שני אתלטים נוספים - טדסה גטהון  ועומר רמון מלידר. השלושה הללו מצטרפים אל שמואל אבוהאיי וגודאדאו בלאצ'או שקבעו גם הם את הקריטריון לפני כחודש.