איגוד הג׳ודו האירופי בחר היום (חמישי) רשמית באיגוד הישראלי לאירוח אליפות אירופה 2018. באחרונה קיבלו יו״ר איגוד הג׳ודו הישראלי והמנכ״ל שגיא גור רמזים עבים כי ישראל היא המועמדת המובילה לאירוח, והיום ניתנה לכך החותמת הרשמית. יו״ר איגוד הג׳ודו האירופי הודיע כי ישראל תארח את אליפות אירופה וזאת לאחר ההצלחה הגדולה שנחלה האליפות עד גיל 23 שנערכה בישראל לפני מספר חודשים.

אגב, האליפות שנערכה בישראל נבחרה לאירוע השנה של הג׳ודו האירופי וזו אחת הסיבות המרכזיות להחלטת האיגוד האירופי. יחד עם זאת, הבהירו באיגוד הישראלי כי הדרישה של האיגוד האירופי היא ערבויות כספיות של מהמדינה. ללא ערבויות כספיות ותיקצוב מהמדינה, האליפות לא תתקיים בישראל. יו״ר איגוד הג׳ודו משה פונטי: ״כבוד גדול עבורנו להיבחר לאירוח אירוע ספורט כה מרכזי. חשוב לנו מאוד שזה יקרה, אבל המדינה צריכה לקחת את זה על עצמה. לא נוכל לעשות זאת לבד. אני חושב שזו הזדמנות מצוינת למדינה לשיפור התדמית שלנו באירופה. לארח כאן למעלה מ- 1000 איש, שווה יותר מ-1000 נאומים ויעשה פלאים לשיפור תדמיתה של ישראל כשכל מי שיגיע לכאן יצא מכאן שגריר של המדינה שלנו. זה אינטרס לאומי לתקצב אירוע שכזה. אני בטוח ששרת הספורט מירי רגב תרים את הכפפה״.

עוד באתר:

שרת התרבות והספורט מירי רגב: “אני מברכת על החלטת איגוד הג'ודו האירופי לקיים את אליפות אירופה בישראל. יש חשיבות עצומה לקיום אירועי ספורט בינלאומיים בישראל משרדי פועל להגדלת והרחבת המגמה כפי שקרה בשנה החולפת וכפי שיקרה בעוד מספר חודשים באליפות היורובאסקט שאותה נארח. ההחלטה הזו היא אות הוקרה למעמד הג'ודו ומחזק את עמדתי שיש לתמרץ עוד יותר את ענף הג'ודו שמביא בכל פעם מחדש גאווה גדולה למדינת ישראל. שוחחתי עם יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי משה פונטי וברכתי אותו על ההישג שמביא כבוד לספורט הישראלי ושבזכות קשריו ועבודתו המצוינת מול האיגוד הבינלאומי, אנו קוצרים את הפירות. אני אפעל שמדינת ישראל תיתן את הערבויות הנדרשות ותסייע בתקצוב אליפות אירופה כמתחייב מהמדיניות שאותה אני מובילה".