אליפות אירופה בג’ודו יצאה היום (חמישי) לדרך בוורשה, עם לא פחות משמונה ישראלים שעלו על המזרן במשקלים הנמוכים. חמישה מהג’ודאים הישראלים העפילו לרבע הגמר, כל אחד במשקלו, אולם כולם הפסידו במעמד זה וירדו לבית הניחומים, שגם ממנו לא הצליחו להשיג את מדליית הארד.

את הפספוס הגדול מכולם כנראה חש ברוך שמאילוב (עד 66 ק”ג), שהפסיד באיפון תשע שניות בתוך ניקוד הזהב. לאחר הכרזתו של השופט, נותר שמאילוב שרוע על המזרן שניות ארוכות כשהוא מסרב לעכל את ההפסד. אחרי שניצח את כמאל חאן-מגאמדוב הרוסי, אלוף אירופה מלפני שנתיים, פגש שמאילוב את מתאי פולייק הסלובקי, אך הפסיד שוב.

עוד באתר:

נועה מינצקר ושירה ראשוני (עד 48 ק”ג) העפילו גם הן לרבע הגמר, אך הפסידו בווזארי שתיהן, כאשר עבור הראשונה היה זה בניקוד זהב גם כן. השתיים הגיעו עד לקרב על הארד אבל הפסידו ליריבות מרומניה ומאוקראינה. דרך דומה עשתה גם תמנע נלסון לוי במשקל עד 57 ק”ג, כאשר החזיקה מעמד כמעט שש דקות מול תרסה סטול הגרמנייה, לפני שהופלה באיפון. בקרב על המדליה הפסידה נלסון לאליבה לוינה הבולגרייה.

גילי כהן (עד 52) הפסידה גם היא ברבע הגמר באיפון לאלסיה קוזנצובה הרוסיה. בהמשך כהן הצליחה להגיע לקרב על הארד, אבל הפסידה ליואנה ראמוס הפורטוגלית בניקוד זהב. טל פליקר, שהגיע כמדורג ראשון לתחרות, הודח כבר בסיבוב הראשון כשהפסיד לדזמיטרי מינקו באיפון. גם אריאל בצלאל (עד 52 ק”ג) ודניאל בן דוד (עד 60 ק”ג) הפסידו בקרב הראשון וסיימו את דרכם בתחרות.