אליפות ישראל בריצה למרחק של 10,000 מטר תיערך הערב (חמישי) ב-19:00 באצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף. לונה צ'מטאי, שהשתתפה במשחקים האולימפיים בריו 2016, תשוב להתחרות בארץ בתחרות זו יחד עם רצים נוספים, במטרה לקבוע שיא ישראלי חדש ואולי אפילו להשיג את הקריטריון לאליפות העולם.

הקריטריון לאליפות העולם נראה כמשימה קשה להשגה, כאשר הגברים יצטרכו לרדת מזמן של 27:45.00 דקות והנשים מזמן של 32:15.00 דקות, אולם בין הרצים צפויים להיקבע קריטריונים לאליפות אירופה מתחת לגיל 23 ולאליפות אירופה לנוער.

עוד באתר:

בגברים צפוי מאבק צמוד בין גירמה אמרה לדמקה טשאלה, כאשר גם איימרו עלמיה ששב ממרתון רוטרדם יתחרה וינסה לשמור על השיא הישראלי שרשום על שמו לאחר שלפני כשנתיים הוא רשם תוצאה של 28:09.42 דקות. אצל הנשים, צ'מטאי תתחרה מול מאור טיורי אבל עושה רושם שרק צ'מטאי תוכל באמת לאיים על שבירת השיא הישראלי של נילי אברמסקי מ-2002, שעומד על 33:19.85 דקות, ולשם כך באיגוד האתלטיקה הביאו מושכת קנייתית שתנסה לגרום לה לעשות זאת.

בתוך כך, מבין המרתוניסטים האולימפיים האחרים, מוגס טסמה צפוי להתחרות ביום ראשון במרתון לונדון, מארו טפרי השתתף לפני שבוע וחצי במרתון פאריס ודניאל אגזה גואדה שאמור היה להשתתף במרתון רוטרדם לפני שבוע וחצי היה חולה ומתאושש לקראת המשך העונה.