מכבי חיפה עדיין לא ויתרה על תואר האליפות. הירוקות ניצחו הערב (רביעי) 2:3 את הפועל כפר סבא לאחר קאמבק נהדר מ-2:0 במערכות. מי שהובילו את החיפאיות היו חנה קיריצ’נקו ומרינה גלפרין עם 20 ו-18 נקודות בהתאמה. הבנות של חן הימלפרב, שעדיין מובילות 1:2 בסדרה, יקוו לזכות בתואר ביום שני הקרוב בחיפה לאחר שלא הצליחו להשלים את המשימה.

לאחר פסק זמן של חיפה בפיגור 9:4 במערכה הראשונה, הבנות מהצפון נכנסו לעניינים וצמצמו את התוצאה בדרך ל-18:17. החזרה שלהן הלחיצה את כפר סבא ולאחר צמד טעויות של הבנות מהשרון, חיפה עלתה ליתרון, 21:24. לצפוניות היו שלוש נקודות מערכה, אך הבנות מכפר סבא לא ויתרו וקבעו 24:24, לפני שניצחו את המערכה הראשונה 27:29. 6 נקודות רצופות של כפר סבא העלו אותן ליתרון 6:12 במערכה השנייה. למרות פסק זמן של מאמן חיפה, הירוקות לא הצליחו לעצור את הריצה של כפר סבא ולא הצליחו לחזור למשחק, כשכפר סבא ניצחה 14:25, והובילה 0:2 במערכות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הימלפרב : "משחק להתגאות בו"

עוד באתר:

הבנות מחיפה פתחו את המערכה שלישית עם ריצת 1:5, אך 4 נקודות רצפות של כפר סבא, עם שתי טעויות של הצפוניות, קבעו 5:5. חיפה, בהובלתן של חנה קיריצ’נקו ויוליה צ’בטקובה, עלתה ליתרון מבטיח של 13:20. שתי נקודות קבוצתיות יפות, עם הצלות של אדווה שהם זינובר נתנו לצפוניות את המערכה השלישית 14:25, 1:2 במערכות לכפר סבא. גם המערכה הרביעית נפתחה בשליטה של החיפאיות, שהובילו 10:16 לטובת הצפוניות. הבנות של הימלפרב חזרו למשחק בעזרת חסימות של וינרסקי וקוריאה, שהורידו את התוצאה ל-16:14. התוצאה נותרה צמודה לאורך כל השלבים המכריעים של המערכה הרביעית, כאשר ב-22:22 הצפוניות ניצחו את המערכה 23:25.

המשחק עבר למערכה חמישית ומכרעת שנפתחה בצורה שקולה, כאשר שתי הקבוצות היו לחוצות ועשו המון טעויות בלתי מחויבות. אבל בסופו של דבר, אלווירה קולנגורוב מחיפה כבשה שני אסים גורליים וקבעה 9:13 לצפוניות, שלבסוף ניצחו 12:15 את המערכה החמישית וצימקו את הסדרה ל-2:1.

וינרסקי וקוריאה חוסמות (שחר גרוס)

יו"ר מכבי חיפה חיים קסל סיכם את המשחק: "השחקניות נפלו והן חזרו. במערכה הראשונה שיחקנו טוב והיו לנו חמישה כדורים לגמור את המשחק, וזה שבר אותנו במערכה השנייה. במערכה השלישית דיברנו בינינו ואמרנו שהיינו כל העונה טובים, ואנחנו לא קבוצה שמגיע לה להפסיד בשלושה משחקים, משם חזרנו לקצב המשחק שלנו ולאנרגיה שאנחנו מכירים".

חן הימלפרב, מאמן כפ"ס, ניסה להסביר איך המשחק ‘ברח’ לשחקניות שלו: "פתאום היו אמוציות, פרפרים והרגשה של אליפות. כשחיפה היו עם החבל על הצוואר הן שיחקו טוב מאוד ברגעים הקטנים שעושים את ההבדל. הייתה החלטת שיפוט קריטית שהשפיעה. מצד שני, גם אתמול במשחק של ריאל מדריד ובאיירן מינכן ראינו החלטות שיפוט שמשפיעות. הסדרה חיה וננסה לקחת את האליפות במשחק הבא. יש פה שחקניות מספיק מנוסות שיודעות את העבודה. זה שהובלנו 0:2 לא עזר לנו לנצח הערב, אבל אני גאה באיך שהקבוצה שיחקה, נלחמנו. היה פה קהל מדהים ואירוע מדהים. יום שני נפגש שוב".