גביע האיגוד בשחייה נפתח היום (רביעי) במכון וינגייט עם לא מעט משחים מעניינים וקרבות מרתקים, כאשר במוקד יעקב טומרקין קבע קריטריון לאליפות העולם ב-200 מטר מעורב אישי, קרן זיבנר ועמית עברי סיפקו משחה משובח שהוכרע על חודה של מאית ולא מעט שחיינים צעירים זרחו עם שיאי גילאים איכותיים.

יחד עם זאת, סיפור מעניין לא פחות עדיין מתרחש מחוץ למים, כאשר גם ביציעים דיברו על הסכסוך של גל נבו עם הפועל ירושלים. נבו מימש את האיום שלו ולא הופיע לתחרות, אך מפתיעה לא פחות היא העובדה שדייב מארש, היועץ המקצועי של איגוד השחייה, כלל אינו מודע לעניין והופתע לגלות אודותיו לראשונה במהלך התחרות. "אני לא ממש מכיר את הסיפור, כל מה שאני יודע זה שאני לא רואה אותו כאן". אמר מארש ל-ONE, "זאת החלטה מאוד אישית. הוא עשה תרומה אדירה לספורט בישראל ואני מקווה שהתרבות של השחייה בישראל תאפשר לשחיינים לשחות גם בגילאים מאוחרים יותר".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מארש: לגל נבו תרומה אדירה לספורט

עוד באתר:

מארש, ששב יחד עם כמה מהשחיינים הבכירים של ישראל ממחנה אימונים באגודת SWIM-MAC בארה"ב בה הוא מאמן, נשמע מרוצה מהשחיינים הישראלים: "האימונים כאן ובארה"ב היו מאוד טובים. היו לא מעט התאמות שהשחיינים עשו, כמו שראינו לדוגמה בסגנון החזה של יעקב (טומרקין – ג.ד). הגל הראשון של השינויים הוא לעבוד על הטכניקה ולשנות קצת את המנטאליות של האימונים, להיות אגרסיביים באימון ולהתייחס אליו יותר כמו תחרות. אני חושב שזה הולך ומשתפר וגם יום התחרויות הראשון היה טוב מאוד באופן כללי ואני בטוח שהם גם ילכו וישתפרו ככל שייכנסו לתחרות".

דייב מארש (איציק בלניצקי)

בחזרה לבריכה, טומרקין כאמור קבע את התוצאה האיכותית של היום עם 1:59.20 דקות והשיג את הקריטריון המיוחל לאליפות העולם, שתיערך הקיץ בהונגריה, כאשר גל כהן גרומי קבע שיא לגילאי 15 באותו משחה וסיים שלישי. במשחה המקביל לנשים קיבלנו שני שיאי גילאים, כאשר לאה פולונסקי ניצחה עם שיא גילאי 15, 2:17.78 ואנסטסיה גורבנקו סיימה שלישית בשיא גילאי 14, 2:19.15, כאשר בתווך שחר מנחם סיימה שנייה.

קרן זיבנר (איציק בלניצקי)

את הקרב הגדול קיבלנו במשחה ל-50 מטר פרפר, שם קרן זיבנר ניצחה על חודה של מאית את עמית עברי (27.37 שניות לעומת 27.38) בתום משחה נהדר בו השתתפו כל ארבע השחייניות האולימפיות מריו. אנדי מורז הגיעה שלישית וזוהר שיקלר רביעי. מרקוס שלזינגר ניצח במשחה המקביל לגברים עם 24.05 ואשרור הקריטריון לאליפות העולם גם עבורו, 25 מאיות לפני השיאן הישראלי מירון חרותי.

עמית עברי (איציק בלניצקי)

עמית עברי כיפרה על ההפסד עם ניצחון ב-50 מטר חזה (32.32 שניות), כאשר איליה גלדישב ניצח במשחה המקביל לגברים (28.95), בו דוד מנשר קבע שיא גילאי 15 (30.07). שיא גילאים נוסף קיבלנו במשחה ל-400 חופשי נשים, בו בקי בוזדנר אמנם הגיעה רביעית אך קבעה 4:26.62 ושיפרה את שיא גילאי 13. חיה סימון זבלודוף ניצחה במשחה, כאשר יונתן בטשא ניצח במשחה המקביל לגברים (3:54.06).