אליפות אירופה בג'ודו תיפתח מחר (חמישי) בעיר ורשה שבפולין וזו תהיה למעשה התחרות היוקרתית הראשונה אחרי המשחקים האולימפיים שנערכו בקיץ האחרון בברזיל. למעט גילי כהן ושירה ראשוני, אף אחד מבין הספורטאים שהופיעו שם לא יתחרו הפעם באליפות אירופה, כאשר היחיד שנסע לתחרות מהנבחרת של אורן סמדג'ה הוא שגיא מוקי, וגם זה על מנת לצפות בקרבות ולעודד את חבריו לנבחרת מקרוב.

גילי כהן שהופיעה במשחקי ריו 2016, תחזור להשתתף בתחרות הגדולה ביבשת במשקל של עד 52 ק"ג. הג'ודאית האולימפית, שחזרה לעניינים ולאחרונה זכתה במדליה בגראנד פרי אנטליה, סיפרה בלב גלוי: "הייתה לי אולימפיאדה מאכזבת. הייתי קצת בחופש, חזרנו, היו לנו כמה שינויים עם שתי מאמנות חדשות שהתחלתי לעבוד איתן בקצב גבוה (איבון בוניש הגרמנייה ומיקי טנקה היפנית, א.מ). בתחילת העונה היה לי קצת קשה לחזור לרמה שלי אבל אני שמחה שעשיתי מדליה באנטליה שנתנה לי דחיפה לקראת התחרות הקרובה".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בנבחרת הג'ודו ממריאה לאליפות

עוד באתר:

באליפות אירופה הקרובה בדרך כלל המתחרות הבכירות לא משתתפות משום שמדובר בשנה פוסט אולימפית ורובן לוקחות בה מנוחה, מה שיכול לסלול את הדרך של כהן למדליה נוספת בתחרות אחרי שזכתה בארד לפני שלוש שנים. "עד היום אני זוכרת את הזכייה הקודמת שלי", ציינה גילי כהן. "ברור שהמטרה שלי היא לחזור גם הפעם עם מדליה, אני לא כאן כדי להרגיש טוב בקרב ולרדת מהמזרן מפסידה. המטרה הראשונה שלי היא להגיע לפודיום".

בגברים יתחרה בין היתר טל פליקר (66 ק"ג) שזכה לאחרונה במדליות בסבבים השונים, כמו במדליית הזהב בגביע אירופה בפורטוגל ובארד בגראנד פרי דיסלדורף. הוא מדורג נכון לעכשיו במקום הרביעי בדירוג העולמי כך שהוא סומן כמועמד למדליה באליפות אירופה הנוכחית. גם הוא עצמו מודע לציפיות ממנו: "המדליות האחרונות נתנו לי הרבה ביטחון אבל אני צריך גם לספק את הסחורה תחת הלחץ ולדעת איך להתמודד איתו. אני שואף גם כאן למדליה ואני מאמין שאני גם מסוגל לזה", אמר הג'ודאי לפני התחרות הקרובה שלו.