אחרי ההצלחה הגדולה במשחקים האולימפיים בריו עם הזכייה בשתי מדליות אולימפיות, נבחרת ישראל בג'ודו המריאה היום (שלישי) לתחרות הגדולה הראשונה שלה מאז הקרבות בברזיל.

12 ג'ודאים ייצגו את המדינה באליפות אירופה הקרובה. שני הזוכים במדליות הארד בריו, ירדן ג'רבי ואורי ששון, נמצאים עדיין במנוחה ולכן הם לא המריאו עם הנבחרת לתחרות שתיערך החל ביום חמישי הקרוב בוורשה שבפולין. ג'רבי אמנם חזרה לאחרונה לאימונים, אך היא עדיין לא במיטבה וכך גם ששון שעדיין מתאושש מהפציעה בברכו. גם שגיא מוקי וגולן פולק ינוחו הפעם, אך מוקי החליט להצטרף לנסיעה בעוד שהיתר נשארו בבית או לחילופין טסו להרצאות בקנדה כמו אורי ששון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בנבחרת הג'ודו ממריאה לאליפות

עוד באתר:

במקומם, בסגל המשלחת נמצאים כמה שמות חדשים ודי מעניינים כמו דניאל בן דוד (שיתחרה במשקל של עד 60 ק"ג), טל פליקר וברוך שמאילוב (66 ק"ג), טוהר בוטבול (73 ק"ג) ופיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג). בנשים, יופיעו שירה ראשוני שהשתתפה במשחקים האולימפיים האחרונים בברזיל ותתחרה ביחד עם נועה מינצקר במשקל של עד 48 ק"ג, גילי כהן ואריאל בצלאל (52 ק"ג), תמנע נלסון-לוי (57 ק"ג) שזכתה באליפות אירופה האחרונה במדליית הארד ותנסה לשחזר את ההישג, רותם שור (63 ק"ג) וירדן מאירסון (78 ק"ג).

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, אמר: "זו אליפות אירופה ראשונה אחרי האולימפיאדה והיא מוגדרת כתחרות שתעזור לנו לבחון את פערי הרמות בין הספורטאים החדשים שלנו ליתר המתחרים שלהם. נכון שזה עדיין לא משקף כי הרבה מאוד ספורטאים טובים לא מתחרים, אבל יש לנו כמה עם ניסיון כמו טל פליקר, ברוך שמאילוב וטוהר בוטבול, והחמישייה הזו עשתה תוצאות בסבבים וראויה להיות בתחרות הזו. אין שום סיבה שלא יתמודדו על המדליות, אבל גם אם לא תהיה מדליה אנחנו רק עוד בתחילת המרוץ".

נבחרת הנשים (נעם מורנו)

שני הרשקו, מאמן הנשים, הוסיף טרם ההמראה: "אליפות אירופה זה תמיד משהו מיוחד. אנחנו רוצים מאוד להצליח שם, אבל אחרי האולימפיאדה צריך לקבל החלטות איך לקבל החלטות במהלך השנה הקרובה, איך לעבוד ולהחזיר את גילי ושירה למסלול. אליפות אירופה היא במובן מסוים על הדרך לשם, אבל אני מקווה שלמרות כל זאת נחזור עם תוצאה טובה שזו רק מדליה. הבנות שלנו גדלות בסביבה שכל אחת מהן שואפת למדליה, הן לא מוכנות אולי במאה אחוז לזה אבל נעשה את המקסימום. ירדן ג'רבי השיגה ביושר את תקופת המנוחה שלה, היא חוזרת לאט לאט, זה יקח זמן ולא נסמן מטרות מבלי שתחזור בכל הכוח לאימונים מלאים".