פיינל פור היורוליג סיפק לנו הערב (שישי), ספתח דרמטי ונהדר בדיוק כמו שאנחנו אוהבים, כשאולימפיאקוס הפתיעה את אלופת אירופה צסק”א מוסקבה בתוצאה 78:82, בתום דרמה גדולה, ולאחר שפיגרה כמעט לאורך כל ההתמודדות.

מי שהיה שם שוב ברגעי ההכרעה הוא כמובן ואסיליס ספאנוליס הבלתי נגמר, שהוכיח שוב, למרות משחק לא טוב ברובו, שאין ווינר גדול ממנו באירופה:  “לא ויתרנו לרגע. לא שיחקנו טוב היום אבל ברגעי הסיום הוצאנו לפועל מהלכים טובים בהתקפה ולקחנו את המשחק. הניסיון עזר לנו, זה העניק לנו את הביטחון להיות רגועים ובטוחים בעצמנו בדקות האחרונות. אני לא יודע איך אני עושה את זה, אני פשוט מנסה לעזור לקבוצה שלי ולעשות את הטוב ביותר שלי, ותודה לאל שעשינו את זה. בשביל רגעים כאלה אני משחק כדורסל”.

מאמן היוונים, יאניס ספרופולוס: “זה תמיד הישג גדול כשאתה מנצח חצי גמר, מגיע מזל טוב לשחקנים שלנו. זה היה מאוד חשוב שלא נכנסו לפאניקה כשהם הובילו במחצית הראשונה ושתי השלשות שקלענו בסיום המחצית התבררו כקריטיות. אמרתי לשחקנים שלי שאנחנו צריכים לשחק את המשחק שלנו במחצית השנייה, ובאמת ראינו את המאמץ שהם השקיעו בהגנה. אמרתי לשחקנים שהם יכולים להנות מהניצחון כל עוד אנחנו באולם, אבל ברגע שעזבנו, כולנו מרוכזים רק בגמר.

בצד של הרוסים, אכזבה עצומה כמובן. צסק”א נחשבה לפרקים הקבוצה הטובה באירופה, יחד עם ריאל מדריד, וחלמה על תואר אירופי שני ברציפות. דימיטריס איטודיס, מאמן צסק”א: “החצי גמר הוא כמו גמר, היו לנו את הרגעים הטובים שלנו וזה כואב, במיוחד כואב שהם רצו יותר ונלחמו יותר. הם הכאיבו לנו בריבאונד ובהגנה. ההיסטוריה שלנו מולם לא חשובה ולא רלוונטית. יש פה ארבע קבוצות גדולות בפיינל פור”.