טקס נבחרי העונה ב-NBA ייערך השנה רק לאחר שהפלייאוף יגיע לסיומו בסוף יוניו, אולם כבר הערב (חמישי) הודיעה הליגה הטובה בעולם על חמישיית העונה הראשונה, השנייה והשלישית.

מי שכמובן נכנס לחמשת השחקנים הטובים ביותר בליגה הוא לברון ג’יימס, שמוביל את קליבלנד לפלייאוף נטול הפסדים עד כה. מי שעוד נכנס לקבוצה הוא קוואי לנארד, יחד עם ראסל ווסטברוק וג’יימס הארדן, שנלחמים כרגע על תואר ה-MVP. בעמדת הסנטר היה זה אנתוני דייויס, למרות שקבוצתו כלל לא הצליחה להגיע לפלייאוף.

ה-MVP בשנתיים האחרונות סטף קרי הצליח להיכנס רק לחמישייה השנייה, יחד עם חברו לקבוצה קווין דוראנט, שהחמיץ לא מעט מהעונה עקב פציעות. גם אייזיאה תומאס בחמישייה השנייה יחד עם יאניס אנטטוקומפו והסנטר רודי גובר מיוטה.

עבור ג’יימס זוהי הפעם ה-13 בקריירה שהוא נבחר לאחת משלוש החמישיות של העונה והפעם ה-11 שהוא נבחר לחמישייה הראשונה של העונה. הכוכב הבלתי מעורער של הליגה השתווה לקארל מלון וקובי בראיינט בפסגת כמות הפעמים בה הוא נבחר לחמישייה הראשונה.

ג’יימס העמיד העונה 26.4 נק’, 8.7 אסיסיטים ו-8.6 ריבאונדים למשחק. הארדן עם כניסה שלישית לחמישייה הראשונה, אחרי שעשה את זה ב-2014 וב-2015, בעוד שב-2013 נבחר לחמישייה השלישית, ממוצע עונתי: 29.1 נק’, 11.2 אסיסטים ו-8.1 ריבאונדים למשחק. ווסטברוק ולנארד עם כניסה שנייה ברציפות ושנייה בסך הכול לחמישייה הראשונה, בעוד דייויס עם אותו ההישג מ-2015.

חמישייה הראשונה: לברון ג'יימס, ראסל ווסטברוק, קוואי לנארד, ג'יימס הארדן ואנתוני דייויס.

חמישייה השנייה: סטף קארי, אייזיאה תומאס, קווין דוראנט,יאניס אנטטוקומפו ורודי גובר. 

חמישייה השלישית: ג'ימי באטלר, דמאר דרוזן,  דריימונד גרין, דיאנדרה ג'ורדן וג'ון וול.