פיינל פור היורוליג יצא היום (שישי) לדרך באיסטנבול עם קרבות כפולים. האלופה המכהנת, צסק"א מוסקבה תפגוש את אולימפיאקוס ובקרב השני אלופת העונה הסדירה, ריאל מדריד, תפגוש את הביתיים פנרבחצ'ה.

צסק”א מוסקבה – אולימפיאקוס (18:30)

האלופה המכהנת תחפש לשמור על התואר לאחר שסיימה את העונה הסדירה במקום השני. מן העבר השני, יגיעו היוונים שסיימו רק מקום אחת מתחת, במקום השלישי המכובד וכשהם אלופי הליגה המקומית. מאמן צסק”א, דימטריס איטודיס, התייחס לקראת חצי הגמר: “בשנת 2015 זה היה משחק טוב מאוד. אולימפיאקוס זכו בסיום, הגיע להם, ברכנו אותם על כך. כעת השנה היא 2017 עשינו שינויים משמעותיים. אני מבין את הצורך להשתמש בפסיכולוגיה אבל זה משחק כדורסל. אנחנו מתמודדים מול קבוצה טובה, קבוצה מאורגנת מאוד כזו שיש להם שחקנים מצוינים”. מילוש תאודוסיץ’, שהיה במעמד הזה בעבר, הוסיף: “באופן כללי לפיינל פור יש לך שניים או שלושה אימונים לבלבד להתכונן. אני אולי לא מוכן מבחינה פיזית, אבל אני מוכן נפשית ואנסה לעזור לקבוצה שלי ככל האפשר ולא לשים לב לכאב. באנו לכאן כדי להגן על התואר. זה יכול להיות קשה יותר מאשר לנצח את זה מלכתחילה, אבל יש לנו ניסיון ואנחנו צריכים להראות את זה נגד אולימפיאקוס”.

יאניס ספרופולוס (טוויטר)

עוד באתר:

מאמן הקבוצה היוונית, יאניס ספרופולוס: ”אני יכול להגיד שמנקודת המבט שלי המשחק הזה שונה לחלוטין מזה שהיה ב-2015. שכחנו לחלוטין את המשחק ההוא, צסק”א היא כעת אלופת אירופה וחזרנו לפיינל פור לאחר היעדרות בשנה הקודמת. ההכנה המטלית לקראת המשחק היא שונה לחלוטין, חשוב מאוד עבור שחקנים להשתתף במשחקים כאלו”.    

פנרבחצ’ה – ריאל מדריד (21:30)

הביתיים יחפשו להפתיע את הבלאנקוס אל מול הקהל המקומי שידחוף את הקבוצה. פנר סיימה את העונה הסדירה במקום החמישי ותחפש גמר נוסף אך הפעם עם גביע ביד. מנגד, הספרדיים עם מאזן הטוב ביורוליג 7:23 ירצו להמשיך עם המומנטום החיובי מהעונה ולהעפיל אל גמר הגביע שייערך ביום ראשון. ז'ליקו אוברדוביץ' השועל הוותיק, לו יש שמונה זכיות ביורוליג ו-16 פעמים במעמד הפיינל פור כמאמן ראשי, יגיע עם קבוצתו שמשחקת את הכדורסל הטוב במפעל אל מול הקהל הלוהט במפגש שבטוח לא יאכזב אף אוהד.

ז'ליקו אוברדוביץ' (GettyImages)