גולדן סטייט ווריירס עשתה צעד גדול אל עבר גמר שלישי ברציפות, כשעלתה ל-0:2 בגמר המערב על סן אנטוניו, לאחר שהביסה את הספרס אתמול (בלילה בין שלישי לרביעי), 100:136, כשנראה שהטקסנים פשוט לא מוצאים את עצמם מאז הפציעה של קוואי לנארד במשחק הראשון.

מאמן סן אנטוניו, גרג פופוביץ’, נשמע מאוכזב בסיום: “זה לא מה שציפיתי שיקרה. אני מאוכזב. אני לא חושב שהשחקנים האמינו ואתה חייב להאמין. השחקנים אולי קצת ריחמו על עצמם ולא האמינו. כשאתה משחק בצורה כזאת ועולה למשחק בצורה כזאת נגד קבוצה כמו גולדן סטייט, הם יביכו אותך. אני מצפה במשחק הבא לראות קבוצה אחרת. השחקנים אכזבו את עצמם, הגיע לנו לקבל סטירה. למרקוס חייב לקלוע עבורנו, אנחנו חייבים את הנקודות שלו, הוא לא יכול להימנע מזריקות”.

עוד באתר:

מי שהגיע באיחור למשחק היה דווקא מאמן גולדן סטייט, מייק בראון (שמחליף בתפקיד את סטיב קר הפצוע), אך מסתבר שהיה לו דווקא תירוץ טוב, לאחר שהסתבר שבראון נהג במכוניתו לפני האוטובוס של סן אנטוניו, ונעצר על ידי שוטרי תנועה לאחר שעל פי הטענה לא עצר באור אדום, כשככל הנראה המאמן פשוט נסע אחרי האוטובוס של הספרס שקיבל אישור לא לעצור ברמזורים.

“אמרתי להם שאני המאמן של גולדן סטייט, הראתי להם את הלוגו על החולצה. אבל השוטר פשוט אמר לי, ‘לא אכפת לי, תעצור בצד’!” סיפר בראון במסיבת העיתונאים לאחר המשחק והמשיך: “חשבתי לעצמי, טוב, זה פשוט נהדר, הרגשתי שהשוטרים מתייחסים אלי בבריונות באיזור שלי, ואז עוד שוטר סימן לי לעצור!”.

“כשהיו מסביבי כבר חמישה שוטרים הרגשתי שאני מתחיל לחשוש ועצרתי. הסברתי להם שאני מנסה להגיע למשחק. בשלב הזה התקשרתי לפופוביץ’, והוא צחק בטלפון: ‘מייק, לא ידעתי שזה אתה שנעצרת. ישבתי באוטובוס וראיתי את כל השוטרים, חשבתי לעצמי הבחור הזה הולך להיעצר. כשראיתי שזה אתה מייק, לא יכולתי להפסיק לצחוק’. בסופו של דבר, הכל בא על מקומו בשלום כמובן.

מקצועית, הכל היה הרבה יותר רגוע עבור בראון, שבינתיים מוביל את הווריירס למאזן 0:10 בפלייאוף. הקבוצה שלו מסרה 39 אסיסטים הלילה, כשלא פחות משבעה שחקנים קולעים בדאבל פיגרס. במשחק הבא יחכה לסגנית האלופה אתגר גדול יותר כמובן, לאחר שקוואי לנארד צפוי לחזור לשחק. שימו לב, מאז הרגע בו כוכב סן אנטוניו נפצע באמצע הרבע השלישי במשחק הקודם, גולדן סטייט מובילה על יריבתה 133:194 במצטבר. פשוט מדהים.