זהו, יש לנו גמר מזרח והוא הגמר שכולם חיכו לו, לאחר שהלילה (בין שני לשלישי), בוסטון ניצחה את וושינגטון 105:115 וגברה עליה 3:4 לאחר סדרה נהדרת, כנראה הטובה ביותר שקיבלנו בפלייאוף הזה עד כה. עכשיו, מחכה לה הדבר האמיתי: לברון ג’יימס והאלופה קליבלנד. אגב, בוסטון, שחוזרת לסדרת גמר המזרח לראשונה מאז 2012, שיפרה את מאזנה כקבוצה הטובה ביותר במשחק מספר 7, כשהשיגה ניצחון 22 ב-30 משחקים.

למרות שהסלטיקס סיימו את העונה הסדירה במקום הראשון במזרח, קשה למצוא מישהו שייתן להם סיכוי נגד האלופה, ואייזיאה תומאס התייחס לכך: “הם לא נתנו לנו סיכוי נגד וושינגטון. הם לא נתנו לנו סיכוי כשפיגרנו 2:0 נגד שיקגו, הם לא נתנו לנו סיכוי לסיים במקום הראשון את העונה, הם אף פעם לא נותנים לנו סיכוי, ואנחנו ממשיכים בשלנו. לא אכפת לנו מה אנשים אחרים אומרים”.

“מעולם לא שיחקתי בגמר המזרח, לכן זה משהו שאני יכול להוריד עכשיו מרשימת המשימות שלי. אנחנו נתכונן לקרב נגד האלופה. יש לנו את יתרון הביתיות וזה משהו שאנחנו צריכים לנצל לטובתנו ולבוא מוכנים כבר למשחק הראשון. אנחנו מודעים לאתגר, אבל בשלב הזה של העונה הכל אפשרי, אנחנו באמת מאמינים בזה”.

תומאס התייחס גם לקרבות העבר של בוסטון נגד לברון ג’יימס: “חשבתי על זה המון וגם צפיתי אתמול במפגש של פול פירס נגד לברון ג’יימס ב-2008. זה היה מיוחד לראות שני סופרסטארים שנלחמים ראש בראש גם בהגנה וגם בהתקפה. זה היה משחק עשיתי. עשיתי את שיעורי הבית שלי לקראת הסדרה”.

אבל הסיפור הגדול של המשחק הלילה היה דווקא קלי אוליניק, הפורוורד הקנדי, לא מהכוכבים הגדולים בליגה בלשון המעטה, שנתן את משחק חייו עם 26 נקודות, כולל 14 ברבע האחרון: “זאת הרגשתי מדהימה, פשוט לא יאמן. זה היה נהדר לעשות את זה מול הקהל שלנו. עבדתי כל הקריירה כדי להגיע למקום הזה. כולנו ביחד בקבוצה הזאת”.