איזו דרמה ענקית קיבלנו הלילה (בין ראשון לשני) במשחק הראשון של גמר המערב בפלייאוף ה-NBA. סן אנטוניו כבר הובילה ב-25 נקודות, אך גולדן סטייט הצליחה לחזור בדרך ל-111:113 ולשמור על יתרון הביתיות עם 0:1 בסדרה. ללא ספק הספרס יצאו מאוכזבים וינסו להתאושש במשחק מספר 2 בין שלישי לרביעי, אך סיכוי גבוה שתצטרך לעשו זאת ללא הכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה קוואי לנארד.

רגע המפנה של המשחק הגיע ברבע השלישי, 7:54 דקות לסיום הרבע. לנארד, שעד לרגע זה רשם 24 נקודות, 8 ריבאונדים ו-3 חטיפות, עלה לזריקה, נחת על רגלו של סנטר הווריירס זאזא פאצ’וליה ונאנק מכאבים ליד ספסל קבוצתו. כמובן שלנארד קיבל שתי זריקות, אך ביניהן סימן לספסל כי לא יוכל להמשיך. כזכור הכוכב נפצע גם במשחק מספר 5 מול יוסטון ובמשחק מספר 6 לא שיחק. באותו הרגע, בו סן אנטוניו הובילה 55:76, חלה התפנית. גולדן סטייט רצה 0:18 והשלימה 33:58 בדרך לקאמבק נהדר. כעת לנארד יעבור MRI לבדיקת חומרת פציעתו, כאשר הערכות כי יחמיץ גם את משחק מספר 2 וייתכן גם את המשך הסדרה כולה.

לא מעט אנשים טענו כי פאצ’וליה פצע את לנארד בכוונה, אך האחרון דחה זאת על הסף: ”אני לא חושב שהוא עשה את זה בכוונה, הוא פשוט שמר עליי ועל הזריקה. אני אצטרך לראות את המהלך הזה שוב, מאוד כואב לי. עכשיו אצטרך להחלים כמה שיותר מהר, יש לי הרבה אמונה בחבריי לקבוצה ונצטרך לראות מה יהיה במשחק מספר 2”. גם מאמנו גרג פופוביץ’ התייחס לפציעה: “אני לא יודע מה מצבו, אני רק יודע שהוא נפצע באותה הרגל פעם נוספת, נראה מה יהיה”.

“פשוט עשיתי מה שהייתי אמור לעשות” התגונן פאצוליה לאחר המשחק, “שמרתי על הזריקה, ניסיתי לחסום אותה, הסתובבתי ואז שמעתי את השריקה. לא ראיתי בכלל מה קרה שם”. קווין דוראנט, שסיים את המשחק עם 34 נקודות, הגן על חברו: “זאזא הוא לא שחקן מלולכך, אנחנו לא קבוצה כזו. אתה צריך לתזמן את זה בצורה מושלמת אם אתה רוצה לפגוע במישהו בכוונה. קוואי הוא שחקן מדהים, אנחנו מאוד מכבדים אותו ורוצים שרק יהיה בריא. החבר’ה משחקים חזק וזה מצב חסר מזל, מאוד הייתי רוצה שזה לא יקרה, אבל זה לא היה מכוון”.