סדרת גמר המערב בפלייאוף ה-NBA יצאה הלילה (בין ראשון לשני) לדרכה עם מותחן ענק, בסיומו שמרה גולדן סטייט על הביתיות ונותרה בלתי מנוצחת בפלייאוף, כשגברה 111:113 על סן אנטוניו שכבר צעדה ביתרון שעמד בשיאו על 25 נקודות במהלך המשחק.

סטף קרי (40 נקודות) וקווין דוראנט (34), הובילו את חניכיו של מייק בראון לקאמבק אדיר והציבו את הקבוצה מאוקלנד ביתרון של 0:1, כשלעומתם החבורה של גרג פופוביץ’ תצטרך ללקק את הפצעים לקראת המשחק השני, לאחר שכאמור איבדה פער גדול אותו הצליחה לפתוח במהלך 24 הדקות הראשונות של ההתמודדות. 

ג'ינובילי עוצר את דוראנט (רויטרס)

עוד באתר:

אם ההפסד הכואב לא הספיק, האורחים גם יאלצו להמתין במתח על מנת לבחון את מצבו של קוואי לנארד (26 נקודות), שנפצע בתחילת הרבע השלישי כשעיקם את הקרסול ולא חזר לפרקט. מאותו רגע, סן אנטוניו ששלטה לחלוטין במשחק, ראתה את היתרון הגדול שפתחה בהובלתו של הפורוורד הולך ומתקזז וגם פופוביץ’ יודע, שיהיה לבחוריו קשה מאוד להסתדר ללא הכוכב שלהם בהמשך.

רבע ראשון: 16:30 לסן אנטוניו

חמישיית גולדן סטייט: סטף קרי, קליי תומפסון, אנדרה איגואדלה, דריימונד גרין וזאזה פאצ’וליה. חמישיית סן אנטוניו: פטי מילס, דני גרין, קוואי לנארד, פאו גאסול ולמרכוס אולדריג’.

לנארד וגאסול סידרו לספרס 0:5 מהיר, ריצת 0:8 של הווריירס שנחתמה עם סל של דוראנט הפכה את התוצאה. ארבע נקודות רצופות של אולדריג’ הפכו ל-8:11. ג’אבייל מגי עם נקודה מהקו הקטין את הפער לשתיים. לנארד הוסיף שתיים נוספות וקבע 14:18 לזכות הטקסנים. לנארד השלים מהלך של סל ועבירה והגדיל את הפער לשבע, ג’נתן סימונס דאג להגדיל את הפער ל-16:28 ואולדריג’ חתם את הרבע עם דאנק אדיר חתם את הרבע הראשון ב-16:30.

לנארד עולה מעל צומפסון (רויטרס)
גאסול מול זאזה פאצ'וליה (רויטרס)

רבע שני: 42:62 לסן אנטוניו

לנארד המשיך ביכולת הנפלאה שלו, כשלאחר פחות משתי דקות מפתיחת הרבע, הכוכב של פופוביץ’ כבר רשם שתי חטיפות בתוספת לדאנק עצמתי. מאנו ג’ינובילי המשיך את המומנטום השחור עם שלשה ולאחר עוד שתיים של לנארד מתחת לסל שקבעו יתרון שיא לאורחים, 19:37, הזעיק מייק בראון פסק זמן מוקדם. גם ההפסקה לא עזרה לשחקנים המקומיים, כאשר ג’ינובילי חטף עוד כדור מההתקפה הלבנה והשלים שלוש נקודות נוספות במהלך של סל ועבירה, בסיומו צמח ההפרש ל-25 נק’. דווקא אז, התעוררו קרי וחבריו והגארד השלים ריצת 0:11 לזכות המארחת, עם חטיפה שמיד לאחריה הגיעה שלשה אופיינית. מי שהצליח לעצור את הסחף היה איך לא, לנארד, שסיים את 24 הדקות הראשונות עם 18 נקודות ועזר לקבוצתו לשמור על יתרון 20 הנקודות בירידה לחדרי ההלבשה, 42:62 סן אנטוניו במחצית.

אולדריג' מטביע על הראש של גרין (רויטרס)
פטי מילס עם הכדור (רויטרס)

רבע שלישי: 81:90 לסן אנטוניו

סגנית האלופה פתחה בצורה טובה את המחצית השנייה ושתי שלשות של קרי העלו את מאזנו ל-22 נקודות וצימקו את התוצאה ל-67:52, אבל כמו ברבע הקודם,  הספרס לא התרגשו ושתי הקבוצות נקלעו לקרב יריות שכלל שש שלשות רצופות (שלוש בכל צד), בסיומו לקח פופוביץ’ פסק זמן על מנת להרגיע את הקצב. הטירוף האולם בסן פרנסיסקו עלה לגבהים אחרים, כשסטף קרי העלה את מאזנו ל-31 נקודות עם שלשה נוספת שהשלימה ריצת 0:17 לבנה וקיזזה את ההפרש ל-6 נקודות בלבד, 78:72. הספרס ששמטו את ההפרש שעמד בשיאו על 25 נקודות איבדו גם את לנארד שנפצע וסיים את חלקו במשחק והקבוצות ירדו להפסקה בין הרבעים לקדראת 12 הדקות המכריעות כשלוח התוצאות הראה 81:90 לסן אנטוניו.

דוראנט עולה מעל מילס (רויטרס)
אולדריג' משתטח על הפרקט באורקל ראנה (רויטרס)

רבע רביעי: 111:113 לגולדן סטייט

ג’ונתן סימונס החזיר את פופוביץ’ ליתרון דו-ספרתי ממש בפתיחת הרבע המכריע, אך קלארק הגיב בשלשה שהורידה את ההפרש ל-8 נקודות בלבד מיד לאחר מכן. ההפרש של השחורים המשיך להעלם, אחרי שקווין דוראנט השלים חמש נקודות רצופות עם שלשה גדולה בתוספת לדאנק מפלצתי ו-7:20 דק’ לסיום, זה רק 90:94 לסן אנטוניו. דאנק גדול נוסף, הפעם מצידו של שון ליוונגסטון הוריד את ההפרש לנקודה בלבד ועוד סל של דוראנט העביר את היתרון צד לראשונה מאז הרבע הראשון. דווקא שהיה נראה כי המשחק בורח לפופ וחניכיו, הוציא אולדריג’ ארבע נקודות רצופות מהגורן והמותחן נמשך כדקה וחצי נותרה עד לבאזר. מהלך של סל ועבירה מצדו של דריימונד גרין ועוד חדירה מוצלחת של קרי, העלו את הווריירס ליתרון חמש 38 שניות לסיום, אך סן אנטוניו פשוט סירבה להיכנע ודאנק אדיר של ג’ינובילי בתוספת לחטיפה של מילס שגם קלע 2 מהקו הורידו לנקודה בלבד. עד לסיום הצליחו הווריירס לשמור בקושי על היתרון, כשפאו גאסול החמיץ הזדמנות לשלוח את המשחק להארכה בשניות האחרונות. 

מאנו ג'ינובילי מול הגנת גולדן סטייט (רויטרס)
דני גרין מול סטף קרי (רויטרס)