כדורסל הוא משחק עם לא מעט טראש טוק ולוחמה פסיכולוגית. הלילה (בין שני לשלישי) שחקני בוסטון החלו בקרב המוחות עוד בהגעה לווריזון סנטר של וושינגטון לקראת משחק מספר 6 בסדרת חצי גמר המזרח. הסלטיקס נכנסו לאולם כשהם לבושים בשחור, כיאה להגעה ל”לווייה של וושינגטון”. אולם את ג’ון וול זה רק עצבן יותר.

“אני לא הולך הביתה”, אמר וול אחרי שצלף שלשת ניצחון משוגעת שקבעה 91:92 וכפתה משחק מספר 7 וענה לשחקני היריבה: “אל תבואו לעיר שלי כשאתם לבושים שחור ומדברים על זה שזאת לוויה”.

וול חגג ארוכות עם הקהל המקומי, שיודע כי למרות הניצחון זה עדיין עשוי להיות המשחק הביתי האחרון של הקבוצה, שעדיין לא ניצחה בטי. די גארדן בסדרה: “עבדנו קשה מדי בשביל זה, וכל מה שביקשנו זה משחק 7, כשהסיכוי 50:50. עשינו את זה בשביל האוהדים הנהדרים האלה, בלעדיהם לא היינו מנצחים”.

העובדה שהסטטיסטיקה נגדם לא ממש מעניינת את שחקני הקבוצה מהבירה. עד למשחק האחרון, כל קבוצות הפלייאוף אשר עמדו בפני הדחה באולמם הביתי, ספגו הפסדים, כאשר המאזן עמד על 10:0. הוויזארדס, כאמור, לעגו לנתון הזה וינסו לקבוע היסטוריה נוספת עם העפלה לגמר המזרח, לראשונה מאז 1979, אז עוד נקראו וושינגטון בולטס.

מנגד, אייזאה תומאס, שקלע 27 נקודות בהפסד קבוצתו, לא התרגש: “משחק 7. זה המקום בו שחקנים גדולים בונים לעצמם שם. אני נרגש. כשהמשחק השביעי אצלנו בבוסטון, לא היינו רוצים את זה בשום דרך אחרת”.

מאמן בוסטון, בראד סטיבנס, החמיא לוול וליריבה: “זריקה גדולה של שחקן גדול. מוריד בפניו את הכובע, זו הייתה קליעה ענקית. זה היה חתיכת משחק בין שתי קבוצות שמשחקות כדורסל טוב מאוד”.