ג’יימס הארדן, אחד המועמדים המובילים לזכות בתואר ה-MVP של העונה הסדירה ב-NBA, רשם הלילה (בין חמישי לשישי) את אחד ממשחקיו הגרועים ביותר בקריירה, עם 10 נקודות בלבד ב-4/20 מהשדה יחד עם 7 איבודים, ונכנע יחד עם קבוצתו 4:2 בסדרה לסן אנטוניו אחרי תבוסה ביתית של 114:75.

“אנחנו פשוט חייבים לקבל את זה כמו שזה”, הסביר הארדן המתוסכל בסיום המשחק. “הכל נופל על הכתפיים שלי, אני לוקח את האחריות על מה שקרה משני צדי המגרש. אתם יודעים, זה קשה מאוד, במיוחד בשל הדרך בה הובסנו כאן בבית במשחק השישי. אבל זה משהו שיכול לקרות ועכשיו אנחנו מסתכלים קדימה”.

עוד הוסיף: “פשוט לא נכנסתי לקצב של המשחק כבר בתחילתו, הרגשתי שהיו לי כמה מסירות טובות, אבל פשוט לא ידענו להכניס את השלשות פנימה. כקבוצה, כיחידה אחת, לא היינו בקצב וסן אנטוניו ידעה לנצל את זה. הם עשו עבודה מצוינת בהגנה, עם שמירה חזקה, עם חסימות יפות. אנחנו מסירים בפניהם את הכובע”.

מאמנו, מייק דאנת’וני, טען: “זה יכול לקרות. אמרתי לשחקנים שלי שהם עשו עונה יוצאת מן הכלל, הם עלו על כל הציפיות ונלחמו כמו מטורפים. במשחק הספציפי הזה, פשוט לא היה לנו את זה ושיחקנו לא מספיק טוב, אבל אנחנו נשתפר בקיץ ונחזור בעונה הבאה כדי לשפר את זה”. 

מהעבר השני, החדשות הטובות עבור הספרס הן שקוואי לנארד יהיה כשיר כבר למשחק הראשון בסדרת הגמר של המערב מול גולדן סטייט. הפורוורד הנהדר נגרע מהסגל של קבוצתו, אך למרכוס אולדריג’ היה שם כדי להוביל את החבורה בשחור עם 34 נקודות ו-12 כדורים חוזרים.

“הוא היה באמת יוצא מן הכלל”, סיפר גרג פופוביץ’ המאושר. “הוא דרש את הכדור והתמקם היטב. הוא היה מצוין משני צדי המגרש והוביל אותנו עם מסירות יוצאות מן הכלל”. אולדריג’ עצמו אמר: “הייתי פשוט קצת יותר מעורב כי הייתה לי את האפשרות. ניסיתי להיות הרבה יותר דומיננטי, ניסיתי להיכנס לקצב כבר מהרגע הראשון ולקחתי זריקות חשובות שעזרו לי להכנס לעניינים”.