שלב רבע הגמר של היורוליג נמשך הערב (רביעי) עם המשחק הראשון בשני מפגשים נוספים, כאשר במוקד: דייויד בלאט ודרושפאקה נכנעו לריאל מדריד בחוץ בתוצאה 83:75 ובעקבות כך, נקלעו לפיגור 1:0 בסדרת הטוב מחמישה משחקים. במשחק השני הביסה אולימפיאקוס בביתה 72:87 את אנדולו אפס. 

הקבוצה של המאמן הישראלי הפסידה בפעם השנייה העונה באולם בבירת ספרד ונעצרה לאחר שבעה ניצחונות רצופים בכל המסגרות. בלאט יקווה לחזור לעניינים ולאזן את הסדרה במשחק השני, כשהוא ינזה לשחזר את הניצחון הגדול של קבוצתו בסיבוב הראשון של העונה הסדירה, אז הטורקים גברו 68:81 על הבלאנקוס.

דייויד בלאט (טוויטר)

עוד באתר:

הטורקים פתחו את המשחק בצורה מצוינת ובזכות אחוזים גבוהים מחוץ לקשת סיימו את 10 הדקות הפותחות ביתרון 16:24. המומנטום של האורחים המשיך בפתיחת הרבע השני, כשבלאט ראה את שחקניו פותחים יתרון דו-ספרתי, אך אז התעורר סרחיו יול והוביל את חבריו שצמצמו את ההפרש לנקודה בירידה לחדרי ההלבשה (37:36).

המומנטום הלבן נמשך ברבע השלישי בו עלו הבחורים של פאבלו לאסו ליתרון ראשון (40:41) ומשם לא הביטו אחורה, כשלקראת 10 הדקות המכריעות הראה לוח התוצאות 53:61 למארחת. ברבע האחרון היתרון הלבן טיפס לשתי ספרות, אבל בראד וונאמייקר וג’יימס אנדרסון החזירו את הטורקים לפיגור 3 דקה בלבד לסיום. הקבוצה מבירת ספרד פנתה איך לא ליול, שעם שש נקודות רצופות גמר את הסיפור, 83:75 לריאל שעלתה ל-0:1 בסדרה.

קלעו לריאל מדריד: יול 23 נקודות, איון 14, אנתוני ואותלו 9 כ”א, ג’ייסי קארול 6, טריי טומפקינס 5, פרננדס ודונצ’יץ’ 4 כ”א ודרייפר מצ’יוליס וטיילור 3 כ”א.

קלעו לדרושפאקה: וונאמייקר 21 נקודות, וויל קלייבורן 15, לוק הרנגודי 11, סקוטי ווילביקין 8, דייריס ברטנס 7 ואנטה זיזיץ’ 5.

רבע ראשון: 16:24 לדרושפאקה

חמישיית ריאל מדריד: סרחיו יול, אנתוני רנדולף, ג’ונאס מצ’יוליס, ג’פרי טיילור וגוסטאבו איון.

חמישיית דרושפאקה: בראד וונאמייקר, וויל קלייבורן, אנטה זיזיץ’, סקוטי ווילביקין ולוק הרנגודי.

הפלאסיו דה דפורטס לפני תחילת המשחק (טוויטר)

המשחק נפתח בקצב טוב כשלאחר שלשה של לוק הרנגודי שקבעה 1:5 לאורחים, ג’ונאס מצ’יוליס, הגיב עם קליעה משלו מחוץ לקשת לזכות הקבוצה המקומית. הירוקים עלו ליתרון 8:12 ואז התעורר גוסטאבו איון, שקבע שוויון עם שתיים קלות מתחת לסל, רק כדי לראות את אנטה זיזיץ’ מגיב עם סל קל משלו מתוך הצבע ומחזיר את היתרון לאורחת. 2:20 הרבע הטורקים עלו ליתרון שיא של 14:19, לאחר 5 רצופות של הרנגודי שהעלה את מאזנו האישי ל-8 נקודות. מי שקבע את תוצאת הרבע היה דייריס ברטנס, שהוסיף עוד שלשה בירוק וקבע 16:24 לדרושפאקה לאחר 10 דקות.

רבע שני: 36:37 לדרושפאקה

האורחים פתחו גם את הרבע השני בצורה טובה עם 4 נקודות רצופות שאפשרו להם לברוח לפער דו ספרתי, 16:28. לוקה דונצ’יץ’ ייצר את הנקודות הראשונות בלבן 1:35 מפתיחת הרבע והבלאנקוס התחילו להרים את רמת האגרסיביות בהגנה. המארחת נהנתה מעוד שלשה של טריי טומפקינס וקיזזה את ההפרש ל-7. אחרי מספר דקות ללא סל של הירוקים הגיע בראד וונמייקר והרגיע את דייויד בלאט עם שלשה שהחזירה את ההפרש ל-10 נקודות, כשמיד אחר כך הוסיף ברטנס מהלך של סל ועבירה וקבע 25:36 ירוק. עד לסיום הרבע התעורר סרחיו יול שצלף שתי שלשות ענקיות והבלאנקוס מחקו את ההפרש לחלוטין, כשבירידה לחדרי ההלבשה האראה לוח התוצאות 36:37 לדרושפאקה.

רבע שלישי: 53:61 לריאל מדריד

הטורקים פתחו את המחצית השנייה בדיוק כמו את הראשונה, כשווילבקין תפר שלשה, אבל רק כדי לראות את דונטיי דרייפר מחזיר עם אחת משלו בצד השני. 2:20 מפתיחת המחצית עלו הלבנים ליתרון ראשון במשחק, בזכות שתיים של איון שקבע 40:41 לבלאנקוס. שלשה נוספת של יול השלימה ריצת 0:8 בלבן והמארחת עלתה ליתרון 4. הקבוצה של פאבלו לאסו המשיכה לשלוט במתרחש על הפרקט, אך יכולת טובה של קלייבורן השאיר את בלאט בעניינים ולקראת 10 הדקות המכריעות המארחים הוליכו 53:61.

ווילבקין וזיזיץ' שומרים על סרחיו יול (טוויטר)

רבע רביעי: 75:83 לריאל מדריד

ווילביקין פתח עם שלשה את 10 הדקות האחרונות, אבל בדיוק כמו ברבע הקודם, הלבנים הגיבו עם סל מהיר של טומפקינס מנגד. 5:25 לסיום תפר ג’ייסי קארול שלשה מהבלטה שלו בפינה, העלה את הלבנים ליתרון 12 ודווקא שהיה נראה שהסיפור גמור, ג’יימס אנדרסון התעורר וקיזז את ההפרש, כש- 2 נוספות של וונאמייקר הורידו ל-4 בלבד 1:40 לסיום, 72:76. הכוכב של בלאט שאוהב את הדקות האחרונות יצא לעוד חדירה גדולה ובמהלך של סל ועבירה קירב את הטורקים למרחק של התקפה אחת, אך סרחיו יול גמר את הסיפור עם ג’אמפ גדול על הפרצוף של קלייבורן והחזיר את הספרדים ליתרון 6, 35 שניות לסיום.

יול מעל ווילביקין (טוויטר)

אלימפיאקוס – אנדולו אפס 72:87

המשחק באולם השלום והאחווה בפיראוס התנהל במעמד חד צדדי מהרגע שעלה לאוויר כדור הפתיחה, כשהחבורה באדום לבן לא הותירה סיכוי לאורחת מטורקיה השכנה. כבר לאחר 10 דקות ברחו היוונים ל-11:18 ולאחר מכן לא הביטו אחורה. מנטזאריס ונגליס הוביל את קלעי המנצחת עם 14 נקודות, כש-12 מתוכן הגיעו מחוץ לקשת. ואסיליס ספאנוליס הסתפק בערב סולידי של 10 נקודות אליהם הוסיף 7 אסיסטים והקבוצה מפיראוס ניצחה ללא קושי, 72:87. בצד השני החבורה בכחול נראתה כבויה וחסרת אנרגיות וגם 17 נקודות של טיילר האניקט לא הועילו לה, בדרך לפיגור 1:0 בסדרה.