כוכב המכללות הישראלי איגור קולשוב הודיע הלילה (בין שלישי לרביעי) כי חתם בשורות פלורידה היוקרתית, ובזאת ויתר על מעברו לאוקלהומה לעונת הסניור, כאשר על זהות צמד הפיינליסטיות פורסם לראשונה ב-ONE. קולשוב נועד שלשום ביוסטון עם מאמן אוקלהומה לון קרוגר, אולם פגישה אתמול עם מאמן פלורידה מייק ווייט הכריע לטובת התנינים, שהבטיחו לעצמם את פרוספקט ה-NBA הישראלי.

קולשוב, שעזב את אריזונה סטייט לטובת מכללת רייס, היה העונה כוכב הקבוצה ונכנס לפנקסים של הקולג'ים הגדולים בארה"ב כשהוא רושם ממוצעים מרשימים של 18.2 נקודות, לצד 8.9 ריבאונדים ב-47% אחוזים (!) מחוץ לקשת ו-82% מקו העונשין עונתי, בדרכו לבחירה יוקרתית בחמישיית המחוז, וכשהוא נמצא בין השחקנים החופשיים המבוקשים ביותר ב-NCAA.

עוד באתר:

אגב, בפלורידה עברו סנטר הנבחרת אלכס טיוס ורכז בני הרצליה טוריאן גרין - לצד כוכבי NBA רבים בדמות אל הורפרד, צ'אנדלר פארסונס, מייק מילר, דיויד לי, בראדלי ביל, ג'ואקים נואה וקורי ברואר.

איגור קולשוב (איגוד הכדורסל)

עונה טובה של קולשוב, על פי מומחי תחזיות הדראפט ב-NBA, יכולה להכניס את הגארד-פורוורד הישראלי לבחירת טופ 15 לפחות ב-2018. כזכור, בחודש שעבר פרסמנו ב-ONE שכוכב העתיד של ישראל יסרב למכבי תל אביב ולהפועל ירושלים ושפלורידה רוצה אותו. 

קולשוב, בוגר תיכון סגמונט המקומית, סיפר אחרי ההחלטה: "זו הייתה החלטה קשה. כל הזמן הזה זפזפתי בין פלורידה לאוקלהומה, אבל החלטתי לבחור בפלורידה – המקום שיהווה עבורי סגירת מעגל".