עכברי ה-NBA לא היו יכולים לבקש זמן טוב יותר לפתיחת הפלייאוף מאשר חול המועד פסח. ליגת הכדורסל הטובה בעולם נכנסה לשלב ההכרעות, כשגם הלילה (בין ראשון לשני) קיבלנו מנה גדושה של משחקים מסקרנים, שסיפקו כרגיל, לא מעט סיפורים.

ה-סיפור של הלילה היה ללא ספק הטרגדיה הגדולה של אייזיאה תומאס. כוכב הסלטיקס החליט לשחק מול שיקגו יממה בלבד לאחר שאחותו הצעירה נהרגה בתאונת דרכים. הגארד של בוסטון סיפק משחק נהדר של 33 נקודות, אבל זה לא הספיק לקבוצתו, שהפסידה 106:102 ונקלעה לפיגור של 1:0 בסדרה מול הבולס.

עוד באתר:

תומאס, שנראה דומע בחימום, עלה לשחק עם נעליים מיוחדות עם הכיתוב "נוחי על משכבך בשלום אחותי, אני אוהב אותך". חברו לקבוצה אייברי בראדלי שיתף בסיום: "הוא שיחק בשביל אחותו וכולנו שיחקנו עבורו ועבור משפחתו. גדלנו באותה סביבה ואני יודע כמה זה קשה לו. זה אומר עליו הרבה. הוא ספורטאי גדול ותחרותי מאוד".

הסיפור השני של הלילה היה הטראש טוק בין דריימונד גרין לדמיאן לילארד וסי ג'יי מקולום בניצחון של גולדן סטייט על פורטלנד 109:121. השלושה לא הפסיקו “לברך” אחד את השני במהלך כל המשחק ונראה שהם גם לא מתכוונים להפסיק עד סוף הסדרה. "בשבילי, זה רק הולך לגרום לי להרים את הרמה שלי כי אני אוהב לעמוד באתגרים”, הסביר לילארד, “אם אומרים לי משהו אני עונה בחזרה וככה זה עומד להיות בעתיד, כל עוד זו הגישה שלו".

מנגד, גרין היה יותר קליל בנושא: "כן, החלפנו כמה מילים במהלך המשחק. הוא אמר לי שאני צריך לחזק את שרירי הירך האחורי אחרי שהחטאתי הטבעה, אבל זה חלק מהמשחק. יש כבוד הדדי בין שני הצדדים. אנו משחקים זה מול זה כבר כמה שנים ומכירים אחד את השני. אף אחד לא מתנהג בצורה לא מכבדת יתר על המידה. זה כיף. הם קולעים ואומרים משהו, אני קולע ואומר משהו. זה עושה את המשחק יותר מעניין, זה בטוח".