פלייאוף ה-NBA נפתח הערב (שבת) עם קרב אדיר בין קליבלנד לאינדיאנה, בסיומו הקאבס ניצחו 108:109 במשחק דרמטי, שהשאיר טעם של עוד לקראת המשך הסדרה והפלייאוף כולו. אחרי דקות ראשונות צמודות לברון ג’יימס, שחגג משחק פלייאוף 200 בקריירה, הוביל את קבוצתו ליתרון 29:34 בסיום הרבע הראשון. היכולת הטובה של הביתיים נמשכה גם ברבע השני, כשרק דקות טובות של הפייסרס לקראת המחצית השאירו אותה במרחק נגיעה – 59:66.

לקראת סיום הרבע השלישי הקאבס ברחו ליתרון שיא של 12 נקודות, אבל אז החל הקאמבק של פול ג’ורג’ וחבריו. לאנס סטיבנסון, שחזר רק לאחרונה לקבוצה בה ביצע את הפריצה הגדולה שלו, קלע שמונה נקודות ברבע האחרון, ושלשה של ג’ף טיג העלתה את האורחת ליתרון 103:105 כשנותרו שלוש דקות לסיום. שחקניו של טיירון לו לא נלחצו ונטלו חזרה את ההובלה, אלא שאז ג’יי אר סמית’ איבד כדור ולברון החטיא שלשה, כשבתווך ג’ורג’ תפר שלשה ענקית שנתנה לקבוצתו את הכדור האחרון בפיגור נקודה, 20 שניות לסיום.

לברון ג'יימס (רויטרס)
לאנס סטיבנסון מול קייל קורבר (רויטרס)

עוד באתר:

ג’ורג’ קיבל את הכדור אך זכה לשמירה כפולה ומסר לסי ג’יי מיילס, והפורוורד, שהצליח להגיע לזריקה לא רעה, החטיא עם הבאזר לאכזבת חבריו. קליבלנד, שקלעה ב-52% בלבד מהעונשין, הצליחה לנצח בזכות משחק ענק של ג’יימס שקלע 32 נקודות ומסר 13 אסיסטים, קיירי אירווינג סייע לו עם 23 באחוזים לא מרשימים. ג’ורג’ קלע 29 נקודות מן העבר השני כולל 6/8 לשלוש, כשגם סטיבנסון הוסיף 16 במה שלא הספיק לחבורה של נייט מקמילן.