סיום העונה הסדירה ב-NBA סיפק הלילה (בין רביעי לחמישי) לא מעט רגעים מרגשים ואף סוחטי דמעות. הראשון והמשמח שבהם התרחש באוקלהומה, שם קיבל ראסל ווסטברוק את הכבוד המגיע לו מול הקהל הביתי, כאשר אוסקר רוברטסון בכבודו ובעצמו העניק לו גביע מטעם היכל התהילה על ששבר את שיאו למספר טריפל דאבלים לעונה.

רוברטסון אמר בטקס: “כשראסל סיים את המסע שלו, הרגשתי שאני חייב להיות פה. מה שהוא עשה זה היסטורי, הוא השיג את זה עם כל כך הרבה תשוקה, זה יוצא דופן מה שהוא עשה בדרך שהוא עשה זאת, אתם צריכים להיות גאים בו”. לקינוח אמר:  יש לי רק דבר אחד להוסיף, MVP!”. 

עוד באתר:

ווסטברוק עצמו אמר: “תודה לאוסקר שהגיע לכאן במיוחד, אני מעריך את כל מה שעשית למשחק הכדורסל, תודה לכל חברי הקבוצה, המאמנים, למשפחה שלי ותודה לאוהדים הכי טובים בעולם, אני מעריך את זה שהייתם שם בשבילי”.

ספולסטרה נחנק מדמעות, “האמת” נפרד

בצד המאכזב של הלילה, הייתה מיאמי שנותרה מחוץ לפלייאוף במשחק האחרון של העונה. ההיט אמנם עשו את שלהם וניצחו את וושינגטון 102:110, אך גם שתי יריבותיהם, שיקגו ואינדיאנה, ניצחו וסיימו עבורם את העונה מוקדם ממה שקיוו.

למי ששכח, הקבוצה מפלורידה פתחה את העונה בצורה רעה מאוד עם מאזן 30:11, אך סיימה מאוזנת עם 41:41 (הראשונה בהיסטוריה שעושה זאת), שרק עקב מאזן פנימי מול הבולס לא הספיק לה למקום בין שמונה הטובות במזרח, אך זיכה אותה בהרבה הערכה ובתשואות רמות וממושכות בסיום המשחק, שהיה האחרון העונה.

מאמן הקבוצה, אריק ספולסטרה, שלא בדיוק ידוע בהפגנת רגש, עשה זאת הפעם ביתר שאת במסיבת העיתונאים. אחרי עשרים שניות של שתיקה בה התקשה למצוא מילים וניכר כי דמעות חונקות את גרונו, החל המאמן לדבר ושפך את אשר על ליבו: “אני לא יודע אם אי פעם הרגשתי ככה כלפי קבוצה… אני לא יודע אם אי פעם רציתי משהו יותר עבור קבוצה…”

“עברנו כל כך הרבה ביחד בחודשים האלה, התחלנו להכיר אחד את השני ודרך כל התלאות עשינו זה את זה טובים יותר. זה היה כזה כבוד להיות סביב חבורה כזאת והלוואי שהיה לי עוד משהו לתת כדי לגרום לקבוצה הזאת להמשיך עוד קצת. אני חושב שהדבר הקשה ביותר עבורנו לעכל עכשיו זה שאין אימון מחר. זה פשוט לא מרגיש נכון, זה מרגיש כאילו אלוהי הכדורסל לא זרחו עלינו. כל כך קשה לעכל כי זה היה לא רק כדורסל, נהיינו משפחה”.

רגע מרגש נוסף התרחש בלוס אנג’לס, שם הקליפרס סיימו את העונה  הסדירה עם 95:115, אך מי שזכה למירב תשומת הלב הוא פול פירס, שכבר הודיע על פרישה בתום העונה ובעקבות קריאות קצובות של הקהל, נכנס בסיום לעוד ציון דרך עם משחק עונה סדירה אחרון בקריירה. 

“האמת” אמר בסיום: אני מעריך את התמיכה, הייתה לי קריירה ארוכה, אני אסיר תודה שיכולתי לשחק כל כך הרבה זמן, לא ציפיתי לשחק עד עכשיו, תודה לכל מי שדחף אותי להגיע למי שאני היום. הם מעריכים אותי זה אוהדי NBA אמיתיים, נתתי את הלב והנשמה בשביל המשחק ועם זה אני עוזב אותו”.