המחזור ה-10 בליגה הסינית יצא לדרכו היום (שישי) עם המשחק בו נפרדו גוואנגז’ו ר.פ, קבוצתו של ערן זהבי ובייג’ין גואן בתוצאה 2:2. בעקבות איבוד הנקודות הנוכחי, המשיכה האורחת את רצף משחקיה נטול הניצחונות, שעומד כרגע על ארבעה.

מי שעמד במוקד ההתמודדות הוא כמובן ערן זהבי שמצא את הרשת בפעם ה-10 העונה בכל המסגרות ובפעם התשיעית בעשרה מחזורי הליגה הפותחים. לאחר התיקו השני ברצף, העלו דרגאן סטוייקוביץ’ ושחקניו את מאזנם ל-18 נקודות, אך הם נותרו במקום ה-3 ופספסו הזדמנות להיצמד לשנחאי סיפנג (משחק חסר), לה 20 נקודות במקום השני.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
זהבי כבש, 2:2 לקבוצתו מול בייג'ין גואן

עוד באתר:

המחצית הראשונה לא סיפקה אירועים מעניינים על יד השערים, מלבד נגיחה של זהבי בתוספת הזמן שנהדפה בצורה נפלאה על ידי השוער המקומי. ב-45 הדקות הנותרות לעומת זאת, קיבל הקהל בבירת סין יופי של משחק, כאשר שחקן נבחרת ישראל שבר את הקרח בדקה ה-52 ורק שתי דקות לאחר מכן, הכפיל ז’י את היתרון של הכחולים (54). מאותו רגע נעלמו שחקני האורחת מכר הדשא ואיפשרו לג’ימינג להחזיר את המארחים למשחק (68). הירוקים המשיכו להפעיל לחץ כבד ובדקה ה-94, רגע לפני שריקת הסיום באו על שכרם, כשלונג מצא את הרשת בבעיטה חזקה אל הרשת הגבוהה מתוך הרחבה.

מחצית ראשונה

דקה 33: הזדמנויות ממשיות על יד שני השערים טרם נרשמו והאירוע הבולט היה פציעתו של טנג שהוחלף על ידי ז’י ז’או.

דקה 45+1: זהבי היה קרוב מאוד להוריד את קבוצתו עם יתרון לחדרי ההלבשה. קשר נבחרת ישראל התמקם במרכז הרחבה והגיע ראשון לכדור שהורם לעברו, כדי לייצר נגיחה עוצמתית שלרוע מזלו נהדפה לקרן בצורה נפלאה על ידי שוער בייג’ין.

בוראק יילמאז רודף אחרי הכדור (טוויטר)

מחצית שנייה 

דקה 52, גוואנגז’ו ר.פ עלתה ל-0:1: הכחולים תפסו את ההגנה המקומית לא מוכנה כשיצאו למתפרצת קטלנית, בסיומה ז’יאו הציב את זהבי לבדו מול השוער בתוך הרחבה והאחרון לא התבלבל ושלח בעיטה שטוחה וחדה לפינה הקרובה ופנימה.

ערן זהבי חוגג עוד שער (טוויטר)

דקה 54, גוואנגז’ו ר.פ עלתה ל-0:2: בליץ של דראגן סטוייקוביץ’ וחניכיו. רנאטיניו חדר לרחבה מצד ימין והעביר כדור רוחב אל תוך רחבת ה-5. זהבי היה קרוב לדחוק פנימה ולהשלים צמד, אך הכדור חלף על פניו והגיע לז’י, שכבש את אחד מהשערים הקלים בקריירה שלו.

דקה 68, בייג’ין גואן צימקה ל-2:1: הירוקים לא אמרו נואש ולאחר מספר חצאי מצבים בתוך הרחבה, הצליח ג’ימינג להחזיר אותם למשחק בעזרת נגיחה מדויקת מ-10 מטרים אל הפינה הימנית של פנג.

דקה 94, בייג’ין גואן השוותה ל-2:2: הלחץ המאסיבי של המארחים נשא פרי רגע לפני שריקת הסיום. ההגנה הכחולה התקשתה בהרחקת הכדור שהגיע בסופו של דבר אל לונג שנותר לבדו לגמרי ברחבה. לקשר היה מספיק זמן כדי להשתלט על הכדור באין מפריע ולייצר בעיטה שלא הותירה סיכוי לפנג, שרק הסתכל על הכדור מזעזע את הרשת הגבוהה של שערו.