17 שנים חיכו במונאקו לאליפות השמינית בתולדות המועדון. 17 שנים שהגיעו לסיומן אתמול (רביעי) אחרי הניצחון הביתי 0:2 על סנט אטיין, שהבטיח רשמית את תואר האליפות לקבוצה מהנסיכות.

החגיגות של הקבוצה שהלהיבה את צרפת ואת אירופה העונה נמשכו מחדר ההלבשה ועד השעות הקטנות של הלילה, כאשר שחקני הקבוצה, עבור רובם מדובר באליפות ראשונה בקריירה, הציפו את הרשת בתמונות עם צלחת האליפות.

נסיך מונאקו, אלברט השני, אמר: “אחרי עונה נהדרת, הניצחון הביתי הזה הוא הפסגה של דברים רבים. לפני ארבע שנים וחצי היינו בליגה השנייה ועכשיו אנחנו מוצאים את עצמנו אלופי צרפת. הקבוצה הזו היא יוצאת דופן, מוכשרת ועם רוח טובה. שמובלת על ידי מאמן נהדר. זו קבוצה משובחת עם הרבה צעירים מוכשרים שעוד יכולים להתפתח”.

המאמן לאונרדו ז’רדים התרגש: “לזכות באליפות בקבוצה שלא הייתה הפייבוריטית זה ענק. זה התואר החשוב ביותר שלי כמאמן. מונאקו אלופה, זה שווה כמו ארבע אליפויות של פאריס. זה שפ.ס.ז’ זוכים נהפך כבר להרגל”.

לאונרדו ז'רדים חוגג עם מוטיניו (רויטרס)

על כוכביו הגדולים, כמו קיליאן אמבפה, ברנרדו סילבה ותומאס לאמאר, שעשויים לעזוב אחרי שפרצו לתודעה אמר המאמן: “אי אפשר שכולם יישארו, בוודאות יהיו כמה עזיבות”.

אגב, גם לז’רדים עצמו עדיין אין חוזה בקבוצה לעונה הבאה, כאשר שמועות קשרו את שמו בין היתר גם לארסנל, במקרה שארסן ונגר לא ימשיך אצל התותחנים. עם זאת, ההערכות בצרפת מדברות כי המאמן המוערך יקבל חוזה משודרג בנסיכות, כיאה למי שהחזיר את הקבוצה למרכז הבמה.

מונאקו מניפה את צלחת האליפות (רויטרס)