רכז נבחרת ישראל גל מקל חתם אתמול (שישי) פורמלית בשורות גראן קנריה הספרדית, כפי שחשפנו לראשונה ב-ONE, מקל (29, 1.92), הינו הישראלי החמישי בליגת ה-ACB אחרי ליאור אליהו, שזכה באליפות עם ויטוריה, רביב לימונד, טל בורשטיין וגיא גודס. היום, הישראלי כבר הספיק להתראיין לאתר הרשמי של הליגה הספרדית, ודיבר על המטרות שלו לקראת העונה הבאה.

“אני שמח להצטרף לקבוצה ונרגש לקראת העונה הבאה. שמעתי דברים נהדרים על המועדון הזה ואני אעשה כל מה שאני יכול כדי לעזור לקבוצה לעשות עונה טובה. זה מקום חדש עבורי כמובן. לפמים, במהלך הקריירה של שחקן, יש נסיבות שמביאות אותך לליגה מסויימת, ואני מאוד שמח שאוכל לשחק בליגה הספרדית, הליגה הכי טובה באירופה”.

“היו לי כמה משחקים טובים נגד קבוצות ספרדיות ביורוליג, ואני שמח על ההזדמנות. ראיתי את גראן קנאריה במשחקי יורוקאפ רבים והם שיחקו כדורסל טוב עם הרבה הנעת כדור וזה סגנון שאני מרגיש מחובר אליו. המועדון עשה דברים נהדרים בשנים האחרונות ואנחנו רוצים להמשיך ולגדול”.

“אני מאמין בעבודה קשה, עקביות ותהליך. אני חושב שהולכת להיות לנו קבוצה עם סגל טוב, אבל צריך לתת לזה זמן. האוהדים יהנו מהכדורסל שלנו. היה לי מזל וכבוד להיות חלק מקבוצות אלופות, זכיתי בתארים, ואני מאמין שגם בו נוכל להתמודד עליהם, אבל זה לוקח זמן והשקעה”.

“מי הוא גל מקל? אני יכול לעשות הכל על המגרש, אבל התפקיד הטבעי שלי הוא רכז. אם צריכים שאשמור, אשמור, אם צריכים שאהיה זה שמכוון בהתקפה, אעשה את זה. אני מנסה לגרום לחבריי לקבוצה להיות טובים ביותר. מחוץ לפרקט אני טיפוס רגוע, ואני חושב שאני חבר טוב לקבוצה. זה משהו שחשוב עבורי, האווירה בחדר ההלבשה”.